Kwiecień 2021

Tydzień Ziemi

W dniach 19-23.04.2021 r. obchodziliśmy Tydzień Ziemi. Wychowankowie i uczniowie obu placówek przyswajali wiedzę na temat dbania o naszą planetę. Uczyli się m.in. o segregacji śmieci, recyklingu, o ważnej roli wody w życiu człowieka. Były twórcze eksperymenty z wodą, wykonywanie prac z niepotrzebnych już materiałów, tworzenie plakatów propagujących wiedzę ekologiczną, przesadzanie kwiatów w zaprojektowane własnoręcznie doniczki. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w proponowane zadania i eksperymenty. W dniach 19-23.04.2021 r. obchodziliśmy Tydzień Ziemi. Wychowankowie i uczniowie obu placówek przyswajali wiedzę na temat dbania o naszą planetę. Uczyli się m.in. o segregacji śmieci, recyklingu, o ważnej roli wody w życiu człowieka. Były twórcze eksperymenty z wodą, wykonywanie prac z niepotrzebnych już materiałów, tworzenie plakatów propagujących wiedzę ekologiczną, przesadzanie kwiatów w zaprojektowane własnoręcznie doniczki. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w proponowane zadania i eksperymenty. 


„Aktywne godzinki – spragnieni powietrza i ruchu”

 


Wielkanoc

Spotkanie Wielkanocne przypadło w dniach 04-05 kwietnia.  W tym roku przygotowaliśmy krótką prezentację na temat „Zwyczajów Świątecznych” w sposób zdalny i stacjonarny, wspólnie z wychowankami OREW i uczniami NSPdP przy ogromnej współpracy opiekunów i rodziców. Mimo ograniczeń każdy z wychowanków miał możliwość uczestniczenia, przybliżenia zwyczajów świątecznych.

„Z okazji Wielkanocy niech życzenia nabiorą mocy

W sercu pogody, a w dyngusa dużo wody!

Miłość i pokój niech goszczą u Was dnia każdego

Niech każdy dzień przyniesie coś pięknego.

Życzymy Wam, Kochani, aby te święta wielkanocne

wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość,

pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.”


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dnia 2 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu pt. „Odmień moją historię”. Ze względu na pandemię przygotowania rozpoczęliśmy znacznie wcześniej. Wychowankowie i uczniowie brali czynny udział w zajęciach stacjonarnych oraz zdalnych, podczas których przygotowywali wspólnie z nauczycielami oraz rodzicami prace plastyczne, plakaty o tematyce związanej z tym dniem. 2 kwietnia z wykonanych prac powstała wystawa, na tle której odbyły się zdjęcia pracowników ubranych na niebiesko. Pani Wioletta przygotowała dla pracowników oraz wychowanków i uczniów puzzle pt. „Pozwól nam odmienić Twoją historię” w formie papierowej i elektronicznej. Dzięki tej zabawie, każdy mógł przyłączyć się do obchodu tego dnia. Jak co roku wzięliśmy udział w kampanii „Polska Na Niebiesko”. W związku z tym od 1 do 3 kwietnia nasza placówka była przepięknie podświetlona.

Dziękujemy uczniom, wychowankom, beneficjentom, rodzicom oraz pracownikom PSONI za wspólne świętowanie „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”. Podziękowania kierujemy również naszym zaprzyjaźnionym przedszkolom: w Narzymiu, Nr 3 w Działdowie, Nr 4 w Działdowie,  „UMISIA” w Działdowie za uświadamianie i rozpowszechnianie wiedzy o autyzmie.

https://pl-pl.facebook.com/495673943924978/videos/152420413442432/

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=ifr3y-nM1PA&feature=youtu.be

https://pl-pl.facebook.com/495673943924978/videos/480809906441968/

https://pl-pl.facebook.com/495673943924978/videos/894111394464663/

 

 

 

 

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz