Kwiecień 2022

Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło to „Inwestujmy w naszą planetę”. Wszyscy ludzie-przyjaciele Ziemi-robią coś, aby ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.  Każdego dnia każdy z nas powinien pomyśleć co może zrobić w swoim najbliższym środowisku aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.
W naszych Placówkach obchodzono również ,,Tydzień Ekologiczny” Każdego dnia na zajęciach wychowankowie poznawali różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiadywały się co należy czynić aby nasza ziemia była czysta i zielona. Zaangażowaliśmy się w akcję ,,Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem akcji była troska o środowisko naturalne swojej i najbliższej okolicy, a także kształtowanie odpowiedzialności o wspólne dobro. Razem sprzątaliśmy: las, parki, ulice miasta i okolice Placówek. Wychowankowie mogli sprawdzić swoje wiadomości dotyczące segregowania odpadów i umieszczania ich do odpowiednich pojemników. Na podsumowanie ,,Tygodnia Ziemi” wszystkie grupy zaprezentowały niezwykle kreatywne ,,Eko-stworki” z materiałów recyklingowych oraz odczytały życzenia dla naszej Planety Ziemi. 
Wspólnie złożyliśmy ślubowanie  ekologiczne, deklarując, że nie tylko teraz będziemy pamiętać o Ziemi, ale każdego dnia postaramy się zrobić coś dla naszej przyrody i środowiska.

 

https://fb.watch/cEXDsZFDZy/

 

WIELKANOC 20022

Dnia 12.04.2022 r. odbyły się u nas warsztaty Wielkanocne. Dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w wielu zabawach muzyczno-ruchowych oraz w zajęciach plastycznych m. in. we wspólnym malowaniu pisanek, wielkanocnym kodowaniu, zabawach sportowych z jajkiem, tańcach z balonami. Następnie wybraliśmy się na zewnątrz w poszukiwanie czekoladowych jajeczek ukrytych przez psotnego zająca. Dzień zakończyło wspólne biesiadowanie przy żurku i pysznym cieście. Udzielił się nastrój Wielkanocy, teraz możemy z dobrym humorem oczekiwać Świąt.

https://fb.watch/cmtyAbjaiK/

 

Spotkanie w Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dnia 16 kwietnia obchodzimy Dzień Ochrony Słoni. Z tej okazji dnia 13 kwietnia uczniowie NSPdP w Działdowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących życia słoni, które odbyły się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie są różnice w budowie słoni afrykańskich i azjatyckich, czym żywią się słonie, ile waży małe słoniątko po urodzeniu, dlaczego liczba słoni gwałtownie spadła i dlaczego trzeba je chronić. Następnie pracując w grupach, mieli za zadanie przyporządkowanie cech charakterystycznych każdemu ze słoni. Grupy świetnie sobie z tym zadaniem poradziły. Ostatnim zadaniem dla grup było „słoniowo - wielkanocne” kółko i krzyżyk, zawodnicy dzielnie walczyli. Na koniec była też okazja, żeby obejrzeć naszą nową wystawę „Oko w oko – blisko przyrody” i wysłuchać audiodeskrypcji jej towarzyszącej.

 

Dzień Autyzmu

Dnia 1 kwietnia 2022r. rozpoczęliśmy świętowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wychowankowie i uczniowie brali czynny udział w zabawach, które zostały dla nich przygotowane, min.: puzzle, memory, a także wzbogacali swoją sensorykę poprzez kreatywną sensoplastykę. Pomysłów na wyrażenie swojego udziału w tym specjalnym dniu było mnóstwo. Podobnie jak i w ubiegłych latach do akcji dołączyli nasi przyjaciele z przedszkola „Promyczek” znajdującym się w Wielkim Łęcku oraz ze Sp. nr. 4 w Działdowie dziękujemy z całego „niebieskiego” serca za pamięć i udział w tym szczególnym święcie.   Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie wzięli udziału w kampanii „Polska Na Niebiesko”. W związku z tym od 1 do 3 kwietnia nasza placówka była przepięknie podświetlona oczywiście na niebiesko.                                                 

 „Nie możesz zmienić AUTYZMu, lecz możesz zmienić siebie”,
niech te słowa na stałe zapiszą się w naszej pamięci.
Do zobaczenia za rok.

https://fb.watch/cm1NkIrWhZ/

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz