AMBASADOROWIE PROJEKTU


Projekt "28 marzeń w drodze na szczyty" ma na wskroś społeczny charakter. Nasi główni bohaterowie tj. dziewięcioro młodych ludzi z naszego Stowarzyszenia wraz z opiekunami, skupiają jak w soczewce problemy, z jakimi spotykają się na co dzień takie osoby.
Projekt ten podkreśla zatem zarówno ideę pomocy, szczególnie tym najbardziej potrzebującym – niepełnosprawnym – zdanym niejednokrotnie na kogoś drugiego, ale także ideę równości, integracji, współżycia opartego na wzajemnym szacunku, empatii, zrozumieniu i akceptacji.
Ważna jest idea, że KAŻDY może POMÓC; że JESTEŚMY sobie RÓWNI.
Te idee są rozwinięciem haseł, na których zostały oparte założenia Projektu:

BYĆ - MÓC - DZIAŁAĆ

Społeczny charakter Projektu podkreślać mają jego AMBASADOROWIE. To osoby publiczne, znane, rozpoznawalne, z ciekawą historią, które będą popularyzowały Projekt, opowiadały o swoich doświadczeniach życiowych, pokonywaniu przeszkód, swoich pasjach, które będą z jego uczestnikami (także na szlakach).W gronie AMBASADORÓW Projektu są:

Justyna Kowalczyk
Polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i multimedalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich. Asystentka trenera głównego Narodowej Kadry Kobiet w biegach narciarskich.

Kinga Baranowska
Polska himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Pierwsza Polka na ośmiotysięcznikach Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu(wspinaczka wysokogórska), a także członkini zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa, z wykształcenia geograf i ekonomistka. Aktualnie mieszka w Warszawie. Realizuje stworzony przez siebie program "Kobieca Korona Himalajów" czyli zdobycie wszystkich 14 ośmiotysięczników. Jest to program sportowy zakładający wejścia bez używania dodatkowego tlenu z butli.

Tomek Marczyński
Polski kolarz szosowy, zawodnik profesjonalnej grupy Lotto Soudal. Mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego (2007, 2011, 2015) i jeździe indywidualnej na czas (2011). W 2012 startował w Giro d'Italia, ale go nie ukończył, w Tour de Pologne zwyciężył w klasyfikacji górskiej, natomiast w Vuelta Espana zajął 13. miejsce – wówczas najlepsze w historii startów Polaków w tej imprezie (w 2006 14. był Sylwester Szmyd). W 2008 uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, zajmując w wyścigu ze startu wspólnego 84 miejsce. Trzykrotnie startował też w wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach świata, zajmując 123. (2006) i 33. pozycję (2007), a wyścigu w 2012 nie ukończył. Na mistrzostwach świata w 2012 zajął 12. miejsce w drużynowej jeździe na czas (z drużyną Vacansoleil-DCM). W 2013 roku uzyskał nagrodę dla najlepszego górala wyścigu Tour de Pologne. W 2015 został mistrzem Polski w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, zwyciężył również w górskich mistrzostwach Polski.

Jurek Płonka
O sobie samym mówi: "Moją pasją jest sport. Prowadzę Stowarzyszenie Nie Widzę Przeszkód promujące sport i turystykę osób pełno i niepełnosprawnych. Oprócz miłości do gór i wszystkiego, co z nimi związane, jestem zapalonym sportowcem. Do tej pory przebiegłem 13 maratonów, w tym nowojorski, trenowałem wioślarstwo, kolarstwo, pływanie, żeglarstwo. Od dziecka postępowała u mnie genetyczna wada siatkówki i widzę tylko w 5 %, ale to nie przeszkadza mi w realizacji najbardziej szalonych marzeń, nawet takich jak skoki ze spadochronem czy uczestnictwo w spływach raftingowych!. Jestem w trakcie realizacji projektu Euro-Summits Adventure zdobywając szczyty z każdego z Państw Europy jako pierwsza osoba z dysfunkcją wzroku. W całej tej akcji chodzi nie tylko o moje szalone marzenie. Chodzi o coś znacznie ważniejszego. Chcę pokazać światu, że osoby z dysfunkcjami nie mają mniej zapału do realizacji swoich marzeń i celów niż osoby pełnosprawne. Jedynymi przeszkodami, na jakie natrafiają, są bariery fizyczne i właśnie z tym problemem próbujemy się zmierzyć. Moim osobistym celem jest przywrócenie osobom niepełnosprawnym wiary w siebie i swoje możliwości".

Magda Kozielska
Polska biegaczka narciarska, biegaczka górska Skyrunning, zawodniczka klubu UKS Regle Kościelisko. Sportowa Miss Podhala 2012, 5 zawodniczka pucharu świata dolomites 2014. Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Magdalena Kozielska pojawiła się 30 grudnia 2007 w Zakopanem podczas zawodów Slavic Cup w sprincie stylem dowolnym, zajmując 36. miejsce. W Pucharze Świata zadebiutowała w Szklarskiej Porębie na dystansie 10 km stylem klasycznym, gdzie zajęła 58. miejsce, nie zdobywając pucharowych punktów. W 2014 w Pucharze Świata poprawiła lokatę na 35 miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym. Medalistka mistrzostw Polski. Wielokrotna medalistka na arenie międzynarodowej Slavic Cup. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Skyrunning 2014.

Jacek Matuszek
Utalentowany fotograf i filmowiec, wicemistrz Polski w Boulderingu z 2007 roku, instruktor wspinaczki. Wspinacz sportowy i górski. Od kilku lat wraz z Łukaszem Dudkiem z sukcesem realizuje projekt Alpine Wall Tour.

Jerzy Siłuch
Członek Klubu Zdobywców Korony Gór Polski. 19-krotny zdobywca Korony Gór Polski. W jednym z wywiadów rozpoczynającym wędrówki po górach radził "żeby sukcesywnie dążyli do celu i cieszyli się każdą chwilą w górach oraz aby trudy wędrówki motywowały do dalszego wysiłku". [za: https://turystyka.wp.pl/korona-gor-polski-nagroda-za-wytrwalosc-6105169123996289a]