Wrzesień 2021

Sprzątanie świata

W tym roku uczestniczyliśmy w 28 akcji sprzątania świata. Posprzątaliśmy tereny w Działdowie i okolicach. Chcieliśmy zwrócić uwagę na problem pozostawianych śmieci. Apelujemy o sprzątaniu po sobie. Czysta przyroda to nasze wspólne dobro.
https://pl-pl.facebook.com/OREWdzialdowo/videos/277203987578531/

 

Rajd rowerowy „Rowerem po gminie Płośnica”

W sobotę 11 września 2021r. wzięliśmy udział w kolejnym rajdzie rowerowym na zaproszenie gminy Płośnica. Z radością pojechaliśmy wziąć udział w tym rajdzie, po pierwsze ze względu na to, że lubimy spędzać czas właśnie na rowerze, po drugie mamy przekonanie, że nasza obecność jest tam zawsze mile widziana. Towarzyszyła nam przepiękna pogoda, a więc również świetne nastroje. Po przejechaniu 20 km zasłużyliśmy na smaczną kiełbaskę. Do zobaczenia na trasie!!!

 

Wycieczka do sadu

W piątek wybraliśmy się na wycieczkę do sadu. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych w sadzie i poznanie gatunków drzew owocowych.
W sadzie powitał nas Pan Krzysztof, który oprowadził nas i opowiedział kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni takich jak Golden, Lobo, Champion i Ligol. Uczniowie poznali też inne gatunki drzew takie jak wiśnia i grusza.

Wycieczka  ta była dla uczniów sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą. Na zakończenie wycieczki
w malowniczych okolicznościach przyrody uczniowie urządzili piknik.

 

Nowy Rok Edukacyjno-Terapeutyczny 2021/2022

 

„Gdyby wszystkie dni w roku były świąteczne, zabawa byłaby równie męcząca jak praca”

William Shakespeare

W środę 3 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Edukacyjno-Terapeutyczny 2021/2022. Uroczystość zaczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie powitaliśmy wszystkich wychowanków i uczniów, a szczególnie tych, którzy pierwszy raz są w naszej placówce. Była chwila na zadumę nad wydarzeniami 1 września 1939 roku i wspomnienie Westerplatte. Przypomnieliśmy sobie zasady sanitarne , jakie obowiązują na terenie placówek. Po oficjalnej części uroczystości, rodzice wraz ze swoimi pociechami udali się na spotkanie z nauczycielami.

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz