Czerwiec 2021

ŻYCZENIA WAKACYJNE

Gratulujemy wszystkim uczniom, wychowankom i uczestnikom placówek PSONI, otrzymania świadectw i dyplomów.

Niektórzy z Was zakończyli edukację i żegnają się ze szkołą, kolegami i nauczycielami, a pozostali za dwa miesiące z nowymi siłami i zapałem będą kontynuować naukę.

Ale już od wczoraj przyszedł czas, by zaprosić wszystkich Was, na zasłużony odpoczynek!!! w lasach, w górach, nad jeziorami lub wędrówkach z plecakami.

Życzymy wszystkim uczniom, wychowankom, uczestnikom, rodzicom i pracownikom Stowarzyszenia, bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód, wakacyjnych radości, odpoczynku i dużo zabawy.

Wracajcie zdrowi do nas po wakacjach.

ZARZĄD KOŁA PSONI W DZIAŁDOWIE

 

"NAKRĘTKA OD SERCA”


Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu ludzi dobrej woli, akcja „SERCE NA NAKRĘTKI„ rozkręca się w Powiecie Działdowskim.
W imieniu PSONI Koło w Działdowie, DZIĘKUJEMY!!! za zaangażowanie i umożliwienie nam rozszerzenia zbiórki.
Serdeczne podziękowania dla szkół, które są z nami od początku zbiórki nakrętek czyli od 2012 r. Szkoły te, nie mają kosza w kształcie serca na terenie swojej szkoły, ale systematycznie przekazują nam duże ilości nakrętek do STOWARZYSZENIA. 

 

DZIĘKUJEMY 
- Szkole Podstawowej w Burkacie
- Szkole Podstawowej w Rybnie

 

W powiecie stanęły kolejne dwa wielkie czerwone serca na nakrętki, w ramach akcji „POMAGAJ - ODKRĘCAJ - ZBIERAJ - WRZUCAJ”, ze sprzedaży, których dochód przeznaczymy dla uczestników, uczniów i wychowanków placówek PSONI Koło w Działdowie. 
 

Tym razem, serca zostały postawione na placu: 
- jedno przed Szkołą Podstawową w Uzdowie, za co serdecznie Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły
  Podstawowej w Uzdowie Renacie Anuszewskiej i Pani Iwonie Cieśniewskiej
- drugie serduszko stoi przed BRICO MARCHE w Działdowie na ul. Rydygiera 10, za co również
  DZIĘKUJEMY!!! Państwu Monice i Karolowi Kuśmierczuk

 

Dla przypomnienia podajemy, lokalizacje dwóch pierwszych serc na zbiórkę nakrętek:
- Działdowo, ul. Lidzbarska 31, przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze 

 

 

SPŁYW KAJAKOWY

22 czerwca 2021 r. w ramach wyjazdu integracyjnego członków Koła PSONI w Działdowie,  po tak długim okresie izolacji, wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego "Agroturystyka
w Bieżanach, na spływ kajakowy szlakiem rzeki Wkra. Urokliwe widoki z położonej na wzgórzu leśniczówki oraz bezpośredni dostęp do rzeki, nakłonił nas do odwiedzenia po raz kolejny tego miejsca. Ta forma spędzania czasu, wpisała się już na stałe w kalendarz naszych imprez. Członkowie Koła po raz kolejny mogli razem spędzić piękny pełen wrażeń i emocji dzień. Brak tłoku na rzece spowodował, że osoby, które po raz pierwszy pojechały z nami odważyły się pokonać tę trasę w kajaku. Po dopłynięciu na miejsce zakończenia spływu, gospodarze już czekali, aby nas. W miłej, rodzinnej atmosferze przy dźwiękach muzyki przyszedł czas na odpoczynek i smaczne domowe jedzenie - kawę i ciasto. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, musieliśmy wracać do domu.

Niedługo znów planujemy odwiedzić ten zakątek naszej Ziemi.

 

Międzypokoleniowa MiniSPARTAKIADA placówek PSONI w Działdowie


9 czerwca to "Dzień Przyjaciela", najlepiej spędzić go w gronie swoich przyjaciół.

My tak właśnie zrobiliśmy. W tym dniu w Stowarzyszeniu, odbyła się Międzypokoleniowa MiniSPARTAKIADA uczestników placówek PSONI Koło w Działdowie (duże grono przyjaciół). Spartakiada była połączona  z XXIII Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny pod hasłem    „Młodość-Miłość-Małżeństwo-Rodzina”. 
Całe wydarzenie było dofinansowane ze środków PFRON, za pośrednictwem PCPR
w Działdowie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan  Paweł Cieśliński Starosta Powiatu Działdowskiego, Pan Marian Brandt Wicestarosta Powiatu Działdowskiego, Pani Katarzyna Napiwocka Dyrektor PCPR w Działdowie, a w imieniu Pana dyrektora PFRON Janusza Surmacz z Olsztyna, Iwona Sosnowska i Justyna Byczkowska.  Przy pięknie przystrojonym terenie zielonym wokół siedziby  PSONI i słonecznej pogodzie, rozpoczęliśmy nasze zmagania sportowe. Jednak zanim zawodnicy rozpoczęli współzawodnictwo, uroczystego otwarcia MiniSPARTAKIADY dokonali wspólnie: Pan Marian Brandt Wicestarosta Powiatu Działdowskiego i Pani Anna Bonisławska Przewodnicząca Zarządu Koła. Konkurencje sportowe, gry i zabawy  dopasowane były do możliwości funkcjonalnych i niepełnosprawności uczestników spartakiady. Drużyny sportowców rywalizowały w konkurencjach, dobranych tak, aby jak największa liczba osób mogła poczuć smak współzawodnictwa. Były to: sztafetowy bieg z pałeczką, bieg z przeszkodami, skok obunóż, król strzelców, zakupowe szaleństwo, woreczki do celu, gąsienica z piłką, balonowe pary, przeciąganie liny, motyle na łące pachnącej, toczenie piłką lekarską, łamigłówka. Pozostali uczestnicy mogli skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, a myślą przewodnią było hasło tegorocznych Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny. Były bańki mydlane puszczane przez sympatycznego Klowna, zajęcia sensoryczne, malowanie obrazów na foli, loteria itp. Na placu rozstawione były, foto ścianki z otworem na głowę do robienia zdjęć, przygotowane tematycznie do imprezy sportowej.  Nie zabrakło również grilla i wspólnej degustacji zdrowego jedzenia. Wszyscy mogliśmy skosztować różnego rodzaju koktajlów warzywno-owocowych, smacznych gofrów
z musem dyniowym i innych zdrowych przekąsek. Rozgrywki i zabawy dostarczyły uczestnikom wiele emocji, dały radość i zadowolenie z osiągniętego celu i przezwyciężania własnych ograniczeń. Na koniec, wszyscy uczestnicy spartakiady nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami i nagrodami, bo w sporcie oprócz zajmowanych miejsc liczy się sam udział. Impreza pokazała nam, jak ważna jest terapia ruchem i wspólnie spędzony czas, szczególnie teraz po tak długim okresie izolacji. Mamy nadzieję, że to już za nami i to tylko smutne wspomnienie.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok.

 

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Koła PSONI Koło w Działdowie


W dniu 2 czerwca 2021 r. odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Działdowie.. Członkowie licznie przybyli na Walne Sprawozdawcze Zebranie, które odbyło się w pierwszym terminie. Zostały przyjęte, jednogłośnie sprawozdania z działalności Koła za 2020r. zarówno  merytoryczne jak finansowe.

Dziękujemy wszystkim członkom  za przybycie i sprawne przeprowadzenie głosowania.

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz