Listopad 2021

ANDRZEJKI

Dnia 26.11.2021r. obchodziliśmy Andrzejki. Z powodów pandemicznych, nie mogliśmy bawić się wszyscy razem tylko z podziałem na grupy. Wszyscy bawili się znakomicie podczas zabaw, gier i wróżb andrzejkowych. Za aktywny udział w zabawie dla każdego czekała słodka nagroda.

 

FERA 2021

https://www.facebook.com/PSONIdzialdowo/videos/1828054920711449

W niedzielę 21 listopada 2021 już z samego rana, cała nasza rozśpiewana ekipa ruszyła w kierunku pobliskiego Iłowa-Osady. Odbywał się tam 25 Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Twórczości Religijnej „FERA 2021r.” Nasz zespół „Tu i Teraz” reprezentujący Koło PSONI w Działdowie wykonał utwór pt. „Pójdę za Tobą” z repertuaru zespołu „Owca”. Zostaliśmy przyjęci z wielką życzliwością i uznaniem za nasz entuzjazm, umiejętności artystyczne i autentyczność w tym, co robimy i jacy jesteśmy.

 

WIZYTA STUDYJNA Z PSONI KOŁO W GDAŃSKU

W odpowiedzi na propozycję spotkania studyjnego ze strony PSONI Koło w Gdańsku, w placówkach PSONI Koło w Działdowie, gościliśmy dwa dni p. dyrektor, nauczycieli i uczniów z Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych. Celem wizyty studyjnej była wymiana doświadczeń, dobrych praktyk i ciekawych rozwiązań organizacyjnych w bieżących działaniach placówek. Podczas tych dwóch dni udało się uczniom odwiedzić Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie, uczestniczyć w zajęciach naszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz skorzystać z części atrakcji na terenie placówek. Kadra zaś, po prezentacjach multimedialnych i wizytach w poszczególnych salach zajęć, skupiła się na wychwyceniu informacji służących poprawie działań wobec wychowanka/ucznia, możliwości wprowadzenia tych, które są ciekawe i odmienne w obu Kołach, a przede wszystkim po długim okresie absencji w odwiedzinach, czy delegacjach mogła wymienić wiedzę nad sposobami radzenia sobie z bieżącymi problemami dotykającymi szkół i placówek oświatowych. Bardzo dziękujemy PSONI Koło w Gdańsku za owocne spotkanie i ciekawe doświadczenia. Zapewne wybierzemy się z rewizytą.

 

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe obchodzone w Polsce corocznie 11 listopada. Pamiętamy o upamiętnieniu odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach ciężkich zaborów. Pamiętamy też o tych wszystkich, którzy ryzykując swoje zdrowie, a często życie walczyli o wolną Polskę. Przed świętowaniem uroczystości wychowankowie oraz uczniowie kształtują umiejętność rozpoznawania i opisywania poszczególnych symboli narodowych, utrwalają słowa i melodię hymnu narodowego oraz wiadomości na temat własnego kraju. Dnia 10 listopada, w naszej placówce odbył się uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tradycją Ośrodka stał się udział w akcji Szkoła do hymnu, polegającej na wspólnym śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w wyznaczonym dniu o godzinie 11:11.

 

8 urodziny PACO

W dniu 5 listopada obchodziliśmy 8 urodziny Naszego pupila PACO. Nie obyło się bez tortu, prezentów i życzeń. Podczas urodzin wychowankowie oraz uczniowie uczestniczyli również w quizie o labradorach. Wszelkich odpowiedzi i wyjaśnień dotyczących tej rasy psów udzielał Nasz dogoterapeuta Gracjan Cichocki.

PACO życzymy Ci jeszcze wielu lat terapii i zabaw z Nami.

 

SZKOŁA PAMIĘTA

https://www.facebook.com/OREWdzialdowo/videos/615557306149187

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz