Marzec 2022

21 marca – Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa, święto kolorowej skarpetki, święto Osób Niezwykłych.

Hasłem przewodnim tegorocznej kampanii Światowego Dnia Zespołu Downa jest "Włączanie społeczne - co to znaczy? No właśnie ... co to znaczy? Tego dnia jeszcze bardziej pochylamy się nad problemem zwiększenia działań i systemów umożliwiających osobom z Zespołem Downa pełne uczestnictwo w życiu społecznym, organizowanie wsparcia ich samodzielności. Czyli to co robimy każdego dnia: uczymy się, bawimy, śmiejemy, chodzimy do kina, teatru, organizujemy wycieczki, imprezy takie jak dziś, imprezy sportowe.

Jednym z tradycyjnych sposobów włączenia się do obchodów ŚDZD jest założenie niepasujących kolorowych skarpetek.

https://fb.watch/bVLelgF0Z8/

 

Spotkaliśmy się na wspólnej DRODZE...

We wtorek na terenie naszego podwórka zorganizowana została wspólna Droga Krzyżowa dla wszystkich placówek PSONI. Uczniowie NSPdP przygotowali brzozowy krzyż i wyznaczyli stacje. Przedstawiciele grup odczytywali rozważania, które skłaniały do refleksji nad naszym życiem, postępowaniem… Każdy mógł choć przez chwilę ponieść krzyż. A na zakończenie pozytywna dawka radosnej muzyki i tańca, z nadzieją, że doleci prosto do Nieba…

https://www.facebook.com/OREWdzialdowo/videos/491180479368764

 

Wsparcie dla Ukrainy

Wsparcie i działanie na rzecz drugiego człowieka dbanie o godność i jakość jego życia  to nasza  MISJA, to cele, które na co dzień przyświecają  działalności PSONI. 
Wspieramy się wzajemnie, ale wiemy jak bardzo ważne jest  korzystanie ze wsparcia innych osób. 
Z potrzeby serca i chęci   niesienia pomocy zorganizowaliśmy już po raz kolejny zbiórkę, potrzebnych artykułów dla przybyłych do nas osób z  dotkniętej wojną Ukrainy.
Jak zawsze odzew ze strony rodziców, pracowników PSONI i samych osób z niepełnosprawnościami był ogromny.
Dziękujemy wszystkim za każdą okazaną pomoc.

 

Razem dla Ukrainy

Nasza Placówka włączyła się do akcji pomocy Ukrainie. Wspólnie zebraliśmy mnóstwo najpotrzebniejszych rzeczy. Dziękujemy wszystkim osobom, którzy wsparli naszą zbiórkę za Wasze wielkie serca, empatię i solidarność!

https://fb.watch/bL7PM7L-C3/

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz