Rok 2022

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy… ”

W oczekiwaniu na nadejście Bożego Syna, tradycyjnie jak co roku w tym okresie, odbyło się spotkanie wigilijne Członków Koła PSONI w Działdowie. Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, to czas pełen ciepła i radości. Magia tych Świąt sprawia, że pomimo codziennych obowiązków, udaje nam się  spędzić ten czas z bliskimi i choć na chwilę usiąść przy wspólnym stole.
Po tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem, złożeniu sobie   wzajemnie życzeń świąteczno- noworocznych, był czas na wspólne rozmowy i śpiewanie kolęd. Z uwagą wysłuchaliśmy przesłania oraz wielu serdecznych życzeń, wypowiedzianych przez aktorów-  uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy wprowadzili nas w nastrój świąteczny w przedstawieniu „Autobus do Świąt” przygotowanego przez Panią Kasię - muzykoterapeutę WTZ. Dziękujemy!!! 
To był cudowny czas,  bo tam, gdzie ludzie się jednoczą, dzielą się opłatkiem i wspólnie śpiewają kolędy, dzieje się magia miłości. 

 

MIKOŁAJ W PSONI

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. W trakcie jego trwania jest dużo radosnych obchodów,
z których najważniejsze są Święta Bożego Narodzenia. Jednak jeszcze przed świętami jest bardzo przyjemny zwyczaj obdarowywania się upominkami, tak jak czynił to Święty Mikołaj, patron dzieci.

Wczoraj Mikołaj przyjechał również do PSONI, a raczej Święci Mikołajowie
w ramach akcji „OSWOIĆ ŚWIAT’, przybyli, żeby obdarować  wychowanków, uczniów
 i uczestników placówek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie.  Spotkanie było przepełnione radością, wzruszeniem
i pozytywnymi emocjami wszystkich obdarowanych osób, a
w rolę Mikołajów wcielili się Panowie Samorządowcy: Pan Starosta Działdowski Paweł Cieśliński, Wicestarosta Krzysztof Aurast, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Kaczmarek, Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński i Wójt Gminy Działdowo Mirosław Zieliński wraz z P. Justyną Rosińską, którzy obdarowali wszystkich prezentami. Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. To był wspaniale spędzony razem czas. DZIĘKUJEMY

 

Nagroda Marszałka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy
i integracji społecznej


18 listopada 2022 już po raz 22 w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. 
Podczas tej uroczystości Pan Marszałek Gustaw Marek Brzezin  wręczył nagrody indywidualne, wyróżnienia, oraz nagrody zespołowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. 
Cieszymy się bo wśród nagrodzonych z województwa warmińsko-mazurskiego, nagrodę indywidualną  otrzymał Pan Roman Jankowski, kierownik ds. nadzoru pedagogicznego w placówkach oświatowych prowadzonych przez nasze Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie. 
Nagroda przyznana została za zainicjowanie  i z sukcesem realizowane projekty „28 marzeń Niepełnosprawni w drodze na szczyt” oraz „28 marzeń niepełnosprawni w drodze na Hel”. 
Panu Romanowi Gratulujemy!!!

 

Obchody Dnia  Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Obchody dnia  Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną już za nami.  Dzień ten przypomina o prawie do poczucia wartości i szacunku do samego siebie, a także wymagania tego szacunku ze strony innych ludzi.

I właśnie z okazji tego dnia, Dnia  Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną  PSONI Koło w Działdowie zorganizowało po raz kolejny wspaniałe obchody  połączone z Warmińsko Mazurskimi Dniami Rodziny. Obchody rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Św. w intencji osób
z niepełnosprawnościami. Po niej cała społeczność PSONI, wspólnie z przedstawicielami władz powiatowych i samorządowych, zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, członków Koła i rodziców wzięła udział w „Marszu Godności”.

 Chociaż dzień przywitał nas deszczem nie przeszkodziło to nam z uśmiechem na twarzach w rytmach muzyki i parasolami nad głową przemaszerować  ulicami miasta Działdowo do siedziby Stowarzyszenia. Po oficjalnym otwarciu obchodów odbyły się występy artystyczne przygotowane przez nauczycieli, terapeutów i uczestników placówek. Radość dzieci, wiara i optymizm osób
z niepełnosprawnościami  sprawiły, że na niebie zaświeciło słońce   i mogliśmy dalsze świętowanie przenieść na świeże powietrze. Było smacznie, kolorowo, wesoło i tanecznie, a przede wszystkim bardzo serdecznej,  rodzinnej atmosferze. Bo jak śpiewały same osoby z niepełnosprawnością „Najlepsza drużyna to Moja Rodzina”.  Tak piękne i wzruszające chwile motywują do działania i pozostają na zawsze w pamięci.

 

Walne Zebranie Członków Koła w Działdowie

24 maj 2022 r. Walne Zebranie Członków Koła w Działdowie zatwierdziło jednogłośnie sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności Zarządu Koła oraz Komisji Rewizyjnej za rok 2021. Dziękujemy wszystkim Członkom Koła za liczne przybycie i sprawne przeprowadzenie głosowania.

 

 

Wsparcie dla Ukrainy

Wsparcie i działanie na rzecz drugiego człowieka dbanie o godność i jakość jego życia  to nasza  MISJA, to cele, które na co dzień przyświecają  działalności PSONI. 
Wspieramy się wzajemnie, ale wiemy jak bardzo ważne jest  korzystanie ze wsparcia innych osób. 
Z potrzeby serca i chęci   niesienia pomocy zorganizowaliśmy już po raz kolejny zbiórkę, potrzebnych artykułów dla przybyłych do nas osób z  dotkniętej wojną Ukrainy.
Jak zawsze odzew ze strony rodziców, pracowników PSONI i samych osób z niepełnosprawnościami był ogromny.
Dziękujemy wszystkim za każdą okazaną pomoc.

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz