Rok 2023

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

30.05.2023r odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków PSONI Koło w Działdowie, na które licznie  przybyli członkowie naszego Koła. 
W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdania za 2022r i okres czteroletniej kadencji Zarządu : merytoryczne i finansowe  oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. 
W drugiej części zebrania członkowie Koła PSONI w Działdowie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi . 
To był bardzo ważny dzień w życiu naszego Stowarzyszenia  - po 4 letniej kadencji dokonaliśmy oceny pracy Zarządu i wybraliśmy nowe władze. 

Przedstawiamy Państwu nowo wybrany Zarząd Koła na lata 2023–2027:

Anna Bonisławska - Przewodnicząca
Barbara Eremus - Wiceprzewodnicząca  
Beata Gawarzycka - Sekretarz  
Anna Dudek - Skarbnik  
Elżbieta Boćko - Członek

Skład Komisji Rewizyjnej:

Halina Romanowska - Przewodnicząca
Elżbieta Ławicka - Sekretarz
Barbara Schmidt - Członek
Angelika Zawadzka - Członek

Serdecznie DZIĘKUJEMY członkom ustępującego Zarządu Koła za ich wieloletnią pracę i zaangażowanie, a nowo wybranym - Gratulujemy i życzymy dużo satysfakcji w realizacji misji i celów PSONI.


 

Na podsumowanie Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną  zachęcamy do obejrzenia  filmiku przygotowanego przez P. Łukasza-DZIĘKUJEMY. 
Przeżyjmy to jeszcze raz.

https://www.facebook.com/PSONIdzialdowo/videos/1322768961952997

 

 

 

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
My świętowaliśmy go wczoraj 10 maja. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem dyskryminacji z jakim na co dzień spotykają się Osoby z Niepełnosprawnościami. Bo każdy niezależnie od swojej niepełnosprawności ma prawo do GODNEGO ŻYCIA, wolności, wykształcenia, dobrej pracy, poczucia bezpieczeństwa i możliwości zawarcia nowych znajomości. Nasze wczorajsze obchody były niezwykłym wydarzeniem, które zintegrowały osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziców opiekunów ze społecznością powiatową, przedstawicielami władz instytucji, organizacji pozarządowych, przedszkoli, szkół, Środowiskowych Domów Samopomocy z Działdowa, Iłowa, Lidzbarka i „Domu dla dzieci na wzgórzu” z Grzybin. Był to czas w którym poznaliśmy się lepiej, wspólnie pobawiliśmy przełamując wszelkie bariery, a żeby w ciekawy i kolorowy sposób promować swoje założenia. Hasłem przewodnim tegorocznego pikniku były „Cztery żywioły natura i my”. Bo osoby z niepełnosprawnością są jak rytm ziemi stałe w swoich uczuciach, są też jak powietrze, które charakteryzuje lekkość powiewu wiatru oraz temperamentne jak ogień, a czasem płyną szumie jak woda, o czym mogliśmy się wczoraj przekonać. Wspólnie z P. Dorotą i P. Moniką całe wydarzenie prowadziły Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną; Kasia Zdunek uczestniczka WTZ, Weronika Zawadzka wychowanka OREW i Ewelina Szymańska uczennica NSPDP. Zgodnie z hasłem obchodów, każda z placówek, szkół czy przedszkoli prezentowała się w różny sposób, jedni na scenie, a inni przygotowali swoje stanowiska tematyczne. Można było skosztować pysznych potraw przygotowanych specjalnie na piknik. 
Wszystkim, którzy byli z nami wczoraj w tym ważnym dla nas „Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną” w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Starosty Powiatu Działdowskiego i Pana Burmistrza Miasta Działdowo za objęcie naszych obchodów Honorowym Patronatem. Cała uroczystość była współfinansowana ze środków Powiatu Działdowskiego i Gminy –Miasta Działdowo.
DZIĘKUJEMY.

 

 

Zespół Enej z wizytą w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie

We wtorek 14 marca 2023 r. na zaproszenie Anny Bonisławskiej Przewodniczącej Zarządu Koła w naszym Stowarzyszeniu w Działdowie zagościł znany i lubiany zespół Enej z Olsztyna.

 „Enej to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej,
 a Enej - główny bohater - to wesoły Kozak podróżujący po świecie”.

Mimo napiętego grafiku członkowie zespołu znaleźli  czas na spotkanie
z uczestnikami WTZ, wychowankami OREW, uczniami NSPdP, Świeliccy- ŚRR
i „Rehabilitacji 25+”. Po krótkim przywitaniu gości, przyszedł czas na koncert. Muzycy zagrali i zaśpiewali tylko dla nas dla całej społeczności PSONI, a co jest bardzo ważne zrobili to charytatywnie. Radość było widać na twarzach wszystkich. Dzieci i młodzież dobrze się bawiła, klaskała i śpiewała wspólnie ze swoimi idolami. W przerwie koncertu muzycy przedstawili się zebranym i chętnie odpowiadali na zadawane pytania.  Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia no i oczywiście bis. „Kamień z napisem LOVE”. Czas tak szybko płynął, że trzeba było się pożegnać. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej 
i Niepublicznej Szkoły Przysposobienia do Pracy przygotowali upominki, którymi podziękowali za wspólnie spędzony czas. Jak sami członkowie zespoły mówili, że to nie ostatni ich koncert dla PSONI, że jeszcze będzie możliwość  spotkania się z zespołem i przesympatycznymi chłopakami z zespołu Enej
w naszym kole.

DZIĘKUJEMY i CZEKAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE!!!

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz