Warning: PHP Startup: MySQL server has gone away in /nowa.psonidzialdowo.org/common/functions/db.php on line 7
Aktualności - Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie

Aktualności

XXX-LECIE PSONI Koło w Działdowie

Za nami Jubileusz 30-lecia działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie. To był bardzo ważny i radosny dzień dla całej społeczności naszego Koła. Tegoroczną uroczystość połączyliśmy z  obchodami Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, które  w całej Polsce obchodzone są pod hasłem „Wybieram Godność”. Tradycyjnie rozpoczęliśmy je Mszą Św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. a po niej w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Lidzbarka, przeszliśmy ulicami miasta barwnym „Marszem Godności” do siedziby Stowarzyszenia, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili przedstawiciele władz samorządowych powiatowych, gminnych i licznie przybyli dyrektorzy, kierownicy instytucji publicznych z  województwa i powiatu działdowskiego. Nie zabrakło przyjaciół, sponsorów, którzy od lat wspierają naszą działalność. Obecne były również osoby współtworzące Koło, przedstawiciele organizacji pozarządowych, członkowie, rodzice, pracownicy i uczestnicy placówek. Trudno w kilku słowach opisać historię i przedstawić wydarzenia ostatnich 30-lat działalności, dlatego oprócz publikacji tym razem  postanowiliśmy ją zaprezentować wybierając się w sentymentalną podróż pociągiem. Kolorowy pociąg zatrzymywał się na stacjach, żeby pasażerowie - uczestnicy placówek mogli sami przedstawić krótką jej charakterystykę.  
Na finał zespół „Mogę Wszystko” wystąpił z autorską piosenką rapową, napisaną specjalnie na tę uroczystość przez Katarzynę Gutowską pt. „Jubileusz”.
Po części oficjalnej nie mogło zabraknąć tortu jubileuszowego i wspólnej zabawy, oraz koncertu zespołu DEJW.
W trakcie pikniku odbywało się jednocześnie dużo innych atrakcji tj. rysowanie karykatur, gry i zabawy sensoryczne, gra chińczyk oraz żywe maskotki -(Dziękujemy Sylwester Kasprowicz).
Goście mogli również podziwiać nowe gabloty, reklamujące naszą działalność oraz skosztować pysznych potraw przygotowanych przez pracowników i rodziców.


30-lecie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie – to drugi punkt trzyletniego cyklu imprez integracyjno-kulturalnych, dofinansowanych ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO - zadanie Przyjdź, Spróbuj, Obejrzyj No I zostań z nami, ale również dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Działdowskiego.
Dziękujemy!!!

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z Jubileuszu i Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w PSONI Koło w Działdowie.
Dziękujemy - Łukasz Baca.

Filmik - Jubileusz

 

Zapraszamy również do zapoznania się z publikacją wydaną z okazji 30-lecia PSONI Koło w Działdowie.

"Od marzeń do rzeczywistości"

 


 

NA TROPIE ŚW. MIKOŁAJA

"Mawiają, że Św. Mikołaj nie istnieje. Tymczasem radość dziś wielką usłyszałem, że Św. Mikołaj zawitał do PSONI Koło w Działdowie - działdowskiej krainy uśmiechu. Pobiegłem, spotkałem go, a nawet nagrałem. Tak bardzo pokochał Was, że w naszym pięknym Działdowie postanowił zostać na dłużej". - Grzegorz Mrowiński

https://www.facebook.com/grzegorz.mrowinski.3/videos/1795501327588458?locale=pl_PL

 

PLATFORMA PRZETARGOWA

Informujemy wszystkich zainteresowanych Wykonawców, iż Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie wdraża elektroniczne narzędzie służące do realizacji zamówień publicznych. Platforma przetargowa obejmuje zamówienia powyżej 130.000 PLN czyli postępowania podlegające przepisom ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
 
Dostęp do platformy dla Wykonawców będzie bezpłatny i znajduje się pod adresem:
https://psonidzialdowo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
 
Platforma Przetargowa
Wsparcie techniczne dla Wykonawców (Dostawców): 
+48 71 787-37-57; +48 71 787-35-34; +48 71 787-37-27
pn.-pt.: 8:00-16:00


 

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

30.05.2023r odbyło się Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków PSONI Koło w Działdowie, na które licznie  przybyli członkowie naszego Koła. 
W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdania za 2022r i okres czteroletniej kadencji Zarządu : merytoryczne i finansowe  oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. 
W drugiej części zebrania członkowie Koła PSONI w Działdowie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi . 
To był bardzo ważny dzień w życiu naszego Stowarzyszenia  - po 4 letniej kadencji dokonaliśmy oceny pracy Zarządu i wybraliśmy nowe władze. 

Przedstawiamy Państwu nowo wybrany Zarząd Koła na lata 2023–2027:

Anna Bonisławska - Przewodnicząca
Barbara Eremus - Wiceprzewodnicząca  
Beata Gawarzycka - Sekretarz  
Anna Dudek - Skarbnik  
Elżbieta Boćko - Członek

Skład Komisji Rewizyjnej:

Halina Romanowska - Przewodnicząca
Elżbieta Ławicka - Sekretarz
Barbara Schmidt - Członek
Angelika Zawadzka - Członek

Serdecznie DZIĘKUJEMY członkom ustępującego Zarządu Koła za ich wieloletnią pracę i zaangażowanie, a nowo wybranym - Gratulujemy i życzymy dużo satysfakcji w realizacji misji i celów PSONI.


Na podsumowanie Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną  zachęcamy do obejrzenia  filmiku przygotowanego przez P. Łukasza-DZIĘKUJEMY. 
Przeżyjmy to jeszcze raz.

https://www.facebook.com/PSONIdzialdowo/videos/1322768961952997

 

 

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
My świętowaliśmy go wczoraj 10 maja. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem dyskryminacji z jakim na co dzień spotykają się Osoby z Niepełnosprawnościami. Bo każdy niezależnie od swojej niepełnosprawności ma prawo do GODNEGO ŻYCIA, wolności, wykształcenia, dobrej pracy, poczucia bezpieczeństwa i możliwości zawarcia nowych znajomości. Nasze wczorajsze obchody były niezwykłym wydarzeniem, które zintegrowały osoby z niepełnosprawnościami, ich rodziców opiekunów ze społecznością powiatową, przedstawicielami władz instytucji, organizacji pozarządowych, przedszkoli, szkół, Środowiskowych Domów Samopomocy z Działdowa, Iłowa, Lidzbarka i „Domu dla dzieci na wzgórzu” z Grzybin. Był to czas w którym poznaliśmy się lepiej, wspólnie pobawiliśmy przełamując wszelkie bariery, a żeby w ciekawy i kolorowy sposób promować swoje założenia. Hasłem przewodnim tegorocznego pikniku były „Cztery żywioły natura i my”. Bo osoby z niepełnosprawnością są jak rytm ziemi stałe w swoich uczuciach, są też jak powietrze, które charakteryzuje lekkość powiewu wiatru oraz temperamentne jak ogień, a czasem płyną szumie jak woda, o czym mogliśmy się wczoraj przekonać. Wspólnie z P. Dorotą i P. Moniką całe wydarzenie prowadziły Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną; Kasia Zdunek uczestniczka WTZ, Weronika Zawadzka wychowanka OREW i Ewelina Szymańska uczennica NSPDP. Zgodnie z hasłem obchodów, każda z placówek, szkół czy przedszkoli prezentowała się w różny sposób, jedni na scenie, a inni przygotowali swoje stanowiska tematyczne. Można było skosztować pysznych potraw przygotowanych specjalnie na piknik. 
Wszystkim, którzy byli z nami wczoraj w tym ważnym dla nas „Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną” w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Starosty Powiatu Działdowskiego i Pana Burmistrza Miasta Działdowo za objęcie naszych obchodów Honorowym Patronatem. Cała uroczystość była współfinansowana ze środków Powiatu Działdowskiego i Gminy –Miasta Działdowo.
DZIĘKUJEMY.

 

 

Zespół Enej z wizytą w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie

We wtorek 14 marca 2023 r. na zaproszenie Anny Bonisławskiej Przewodniczącej Zarządu Koła w naszym Stowarzyszeniu w Działdowie zagościł znany i lubiany zespół Enej z Olsztyna.

 „Enej to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej,
 a Enej - główny bohater - to wesoły Kozak podróżujący po świecie”.

Mimo napiętego grafiku członkowie zespołu znaleźli  czas na spotkanie
z uczestnikami WTZ, wychowankami OREW, uczniami NSPdP, Świeliccy- ŚRR
i „Rehabilitacji 25+”. Po krótkim przywitaniu gości, przyszedł czas na koncert. Muzycy zagrali i zaśpiewali tylko dla nas dla całej społeczności PSONI, a co jest bardzo ważne zrobili to charytatywnie. Radość było widać na twarzach wszystkich. Dzieci i młodzież dobrze się bawiła, klaskała i śpiewała wspólnie ze swoimi idolami. W przerwie koncertu muzycy przedstawili się zebranym i chętnie odpowiadali na zadawane pytania.  Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia no i oczywiście bis. „Kamień z napisem LOVE”. Czas tak szybko płynął, że trzeba było się pożegnać. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej 
i Niepublicznej Szkoły Przysposobienia do Pracy przygotowali upominki, którymi podziękowali za wspólnie spędzony czas. Jak sami członkowie zespoły mówili, że to nie ostatni ich koncert dla PSONI, że jeszcze będzie możliwość  spotkania się z zespołem i przesympatycznymi chłopakami z zespołu Enej
w naszym kole.

DZIĘKUJEMY i CZEKAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE!!!

 

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy… ”

W oczekiwaniu na nadejście Bożego Syna, tradycyjnie jak co roku w tym okresie, odbyło się spotkanie wigilijne Członków Koła PSONI w Działdowie. Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, to czas pełen ciepła i radości. Magia tych Świąt sprawia, że pomimo codziennych obowiązków, udaje nam się  spędzić ten czas z bliskimi i choć na chwilę usiąść przy wspólnym stole.
Po tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem, złożeniu sobie   wzajemnie życzeń świąteczno- noworocznych, był czas na wspólne rozmowy i śpiewanie kolęd. Z uwagą wysłuchaliśmy przesłania oraz wielu serdecznych życzeń, wypowiedzianych przez aktorów-  uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy wprowadzili nas w nastrój świąteczny w przedstawieniu „Autobus do Świąt” przygotowanego przez Panią Kasię - muzykoterapeutę WTZ. Dziękujemy!!! 
To był cudowny czas,  bo tam, gdzie ludzie się jednoczą, dzielą się opłatkiem i wspólnie śpiewają kolędy, dzieje się magia miłości. 

 

MIKOŁAJ W PSONI

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. W trakcie jego trwania jest dużo radosnych obchodów,
z których najważniejsze są Święta Bożego Narodzenia. Jednak jeszcze przed świętami jest bardzo przyjemny zwyczaj obdarowywania się upominkami, tak jak czynił to Święty Mikołaj, patron dzieci.

Wczoraj Mikołaj przyjechał również do PSONI, a raczej Święci Mikołajowie
w ramach akcji „OSWOIĆ ŚWIAT’, przybyli, żeby obdarować  wychowanków, uczniów
 i uczestników placówek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie.  Spotkanie było przepełnione radością, wzruszeniem
i pozytywnymi emocjami wszystkich obdarowanych osób, a
w rolę Mikołajów wcielili się Panowie Samorządowcy: Pan Starosta Działdowski Paweł Cieśliński, Wicestarosta Krzysztof Aurast, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Kaczmarek, Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński i Wójt Gminy Działdowo Mirosław Zieliński wraz z P. Justyną Rosińską, którzy obdarowali wszystkich prezentami. Dzielenie się z innymi ludźmi tym, co mamy, jest jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakich możemy dokonać w swoim życiu. To był wspaniale spędzony razem czas. DZIĘKUJEMY

 

Nagroda Marszałka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy
i integracji społecznej

18 listopada 2022 już po raz 22 w Olsztynie odbyła się uroczysta gala, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. 
Podczas tej uroczystości Pan Marszałek Gustaw Marek Brzezin  wręczył nagrody indywidualne, wyróżnienia, oraz nagrody zespołowe za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. 
Cieszymy się bo wśród nagrodzonych z województwa warmińsko-mazurskiego, nagrodę indywidualną  otrzymał Pan Roman Jankowski, kierownik ds. nadzoru pedagogicznego w placówkach oświatowych prowadzonych przez nasze Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie. 
Nagroda przyznana została za zainicjowanie  i z sukcesem realizowane projekty „28 marzeń Niepełnosprawni w drodze na szczyt” oraz „28 marzeń niepełnosprawni w drodze na Hel”. 
Panu Romanowi Gratulujemy!!!

 

Obchody Dnia  Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Obchody dnia  Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną już za nami.  Dzień ten przypomina o prawie do poczucia wartości i szacunku do samego siebie, a także wymagania tego szacunku ze strony innych ludzi.

I właśnie z okazji tego dnia, Dnia  Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną  PSONI Koło w Działdowie zorganizowało po raz kolejny wspaniałe obchody  połączone z Warmińsko Mazurskimi Dniami Rodziny. Obchody rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Św. w intencji osób
z niepełnosprawnościami. Po niej cała społeczność PSONI, wspólnie z przedstawicielami władz powiatowych i samorządowych, zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, członków Koła i rodziców wzięła udział w „Marszu Godności”.

 Chociaż dzień przywitał nas deszczem nie przeszkodziło to nam z uśmiechem na twarzach w rytmach muzyki i parasolami nad głową przemaszerować  ulicami miasta Działdowo do siedziby Stowarzyszenia. Po oficjalnym otwarciu obchodów odbyły się występy artystyczne przygotowane przez nauczycieli, terapeutów i uczestników placówek. Radość dzieci, wiara i optymizm osób
z niepełnosprawnościami  sprawiły, że na niebie zaświeciło słońce   i mogliśmy dalsze świętowanie przenieść na świeże powietrze. Było smacznie, kolorowo, wesoło i tanecznie, a przede wszystkim bardzo serdecznej,  rodzinnej atmosferze. Bo jak śpiewały same osoby z niepełnosprawnością „Najlepsza drużyna to Moja Rodzina”.  Tak piękne i wzruszające chwile motywują do działania i pozostają na zawsze w pamięci.

 

Walne Zebranie Członków Koła w Działdowie

24 maj 2022 r. Walne Zebranie Członków Koła w Działdowie zatwierdziło jednogłośnie sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności Zarządu Koła oraz Komisji Rewizyjnej za rok 2021. Dziękujemy wszystkim Członkom Koła za liczne przybycie i sprawne przeprowadzenie głosowania.

 

 

Wsparcie dla Ukrainy

 

Wsparcie i działanie na rzecz drugiego człowieka dbanie o godność i jakość jego życia  to nasza  MISJA, to cele, które na co dzień przyświecają  działalności PSONI. 
Wspieramy się wzajemnie, ale wiemy jak bardzo ważne jest  korzystanie ze wsparcia innych osób. 
Z potrzeby serca i chęci   niesienia pomocy zorganizowaliśmy już po raz kolejny zbiórkę, potrzebnych artykułów dla przybyłych do nas osób z  dotkniętej wojną Ukrainy.
Jak zawsze odzew ze strony rodziców, pracowników PSONI i samych osób z niepełnosprawnościami był ogromny.
Dziękujemy wszystkim za każdą okazaną pomoc.

 

DZIĘKUJEMY

Święta Bożego Narodzenie zbliżają się wielkimi krokami, to czas obdarowywania i otrzymywania prezentów. Któż z nas tego nie lubi.

Cieszymy się bardzo, że już kolejny raz, wychowankowie, uczniowie i uczestnicy placówek PSONI Koło w Działdowie zostali obdarowani prezentem/czekiem o wartości 15 000,00 zł od zaprzyjaźnionych firm HEINZ-GLAS, HENZ-PLASTICS i 2HD Sp. z o.o.

DZIĘKUJEMY!!! że kolejny rok jesteście z nami.

 

 

PAMIĘTAMY !

 

W dniu zadumy i nostalgii PAMIĘTAMY o tych, którzy odeszli.

Nie! Oni nie odeszli, Oni są wśród nas, głęboko w naszych sercach schowani.

I póki biją nasze serca, oni są wokół, tylko poza zasięgiem naszego wzroku.

Jak co roku przed Dniem Wszystkich Świętych odwiedziliśmy cmentarze, powspominaliśmy wszystkich zmarłych z PSONI Koło w Działdowie. Pełni zadumy i refleksji, zapaliliśmy znicze na grobach naszych koleżanek i kolegów, członków Koła, pracowników, uczestników i wychowanków placówek PSONI.

 

 

 

ŻYCZENIA WAKACYJNE

Gratulujemy wszystkim uczniom, wychowankom i uczestnikom placówek PSONI, otrzymania świadectw i dyplomów.

Niektórzy z Was zakończyli edukację i żegnają się ze szkołą, kolegami i nauczycielami, a pozostali za dwa miesiące z nowymi siłami i zapałem będą kontynuować naukę.

Ale już od wczoraj przyszedł czas, by zaprosić wszystkich Was, na zasłużony odpoczynek!!! w lasach, w górach, nad jeziorami lub wędrówkach z plecakami.

Życzymy wszystkim uczniom, wychowankom, uczestnikom, rodzicom i pracownikom Stowarzyszenia, bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód, wakacyjnych radości, odpoczynku i dużo zabawy.

Wracajcie zdrowi do nas po wakacjach.

ZARZĄD KOŁA PSONI W DZIAŁDOWIE

 

"NAKRĘTKA OD SERCA”

Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu ludzi dobrej woli, akcja „SERCE NA NAKRĘTKI„ rozkręca się w Powiecie Działdowskim.
W imieniu PSONI Koło w Działdowie, DZIĘKUJEMY!!! za zaangażowanie i umożliwienie nam rozszerzenia zbiórki.
Serdeczne podziękowania dla szkół, które są z nami od początku zbiórki nakrętek czyli od 2012 r. Szkoły te, nie mają kosza w kształcie serca na terenie swojej szkoły, ale systematycznie przekazują nam duże ilości nakrętek do STOWARZYSZENIA. 

 

DZIĘKUJEMY 
- Szkole Podstawowej w Burkacie
- Szkole Podstawowej w Rybnie

 

W powiecie stanęły kolejne dwa wielkie czerwone serca na nakrętki, w ramach akcji „POMAGAJ - ODKRĘCAJ - ZBIERAJ - WRZUCAJ”, ze sprzedaży, których dochód przeznaczymy dla uczestników, uczniów i wychowanków placówek PSONI Koło w Działdowie. 
 

Tym razem, serca zostały postawione na placu: 
- jedno przed Szkołą Podstawową w Uzdowie, za co serdecznie Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły
  Podstawowej w Uzdowie Renacie Anuszewskiej i Pani Iwonie Cieśniewskiej
- drugie serduszko stoi przed BRICO MARCHE w Działdowie na ul. Rydygiera 10, za co również
  DZIĘKUJEMY!!! Państwu Monice i Karolowi Kuśmierczuk

 

Dla przypomnienia podajemy, lokalizacje dwóch pierwszych serc na zbiórkę nakrętek:
- Działdowo, ul. Lidzbarska 31, przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie
- Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze 

 

 

SPŁYW KAJAKOWY

22 czerwca 2021 r. w ramach wyjazdu integracyjnego członków Koła PSONI w Działdowie,  po tak długim okresie izolacji, wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego "Agroturystyka
w Bieżanach, na spływ kajakowy szlakiem rzeki Wkra. Urokliwe widoki z położonej na wzgórzu leśniczówki oraz bezpośredni dostęp do rzeki, nakłonił nas do odwiedzenia po raz kolejny tego miejsca. Ta forma spędzania czasu, wpisała się już na stałe w kalendarz naszych imprez. Członkowie Koła po raz kolejny mogli razem spędzić piękny pełen wrażeń i emocji dzień. Brak tłoku na rzece spowodował, że osoby, które po raz pierwszy pojechały z nami odważyły się pokonać tę trasę w kajaku. Po dopłynięciu na miejsce zakończenia spływu, gospodarze już czekali, aby nas. W miłej, rodzinnej atmosferze przy dźwiękach muzyki przyszedł czas na odpoczynek i smaczne domowe jedzenie - kawę i ciasto. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, musieliśmy wracać do domu.

Niedługo znów planujemy odwiedzić ten zakątek naszej Ziemi.

 

Międzypokoleniowa MiniSPARTAKIADA placówek PSONI w Działdowie


9 czerwca to "Dzień Przyjaciela", najlepiej spędzić go w gronie swoich przyjaciół.
My tak właśnie zrobiliśmy. W tym dniu w Stowarzyszeniu, odbyła się Międzypokoleniowa MiniSPARTAKIADA uczestników placówek PSONI Koło w Działdowie (duże grono przyjaciół). Spartakiada była połączona  z XXIII Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny pod hasłem    „Młodość-Miłość-Małżeństwo-Rodzina”. 
Całe wydarzenie było dofinansowane ze środków PFRON, za pośrednictwem PCPR
w Działdowie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan  Paweł Cieśliński Starosta Powiatu Działdowskiego, Pan Marian Brandt Wicestarosta Powiatu Działdowskiego, Pani Katarzyna Napiwocka Dyrektor PCPR w Działdowie, a w imieniu Pana dyrektora PFRON Janusza Surmacz z Olsztyna, Iwona Sosnowska i Justyna Byczkowska.  Przy pięknie przystrojonym terenie zielonym wokół siedziby  PSONI i słonecznej pogodzie, rozpoczęliśmy nasze zmagania sportowe. Jednak zanim zawodnicy rozpoczęli współzawodnictwo, uroczystego otwarcia MiniSPARTAKIADY dokonali wspólnie: Pan Marian Brandt Wicestarosta Powiatu Działdowskiego i Pani Anna Bonisławska Przewodnicząca Zarządu Koła. Konkurencje sportowe, gry i zabawy  dopasowane były do możliwości funkcjonalnych i niepełnosprawności uczestników spartakiady. Drużyny sportowców rywalizowały w konkurencjach, dobranych tak, aby jak największa liczba osób mogła poczuć smak współzawodnictwa. Były to: sztafetowy bieg z pałeczką, bieg z przeszkodami, skok obunóż, król strzelców, zakupowe szaleństwo, woreczki do celu, gąsienica z piłką, balonowe pary, przeciąganie liny, motyle na łące pachnącej, toczenie piłką lekarską, łamigłówka. Pozostali uczestnicy mogli skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, a myślą przewodnią było hasło tegorocznych Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny. Były bańki mydlane puszczane przez sympatycznego Klowna, zajęcia sensoryczne, malowanie obrazów na foli, loteria itp. Na placu rozstawione były, foto ścianki z otworem na głowę do robienia zdjęć, przygotowane tematycznie do imprezy sportowej.  Nie zabrakło również grilla i wspólnej degustacji zdrowego jedzenia. Wszyscy mogliśmy skosztować różnego rodzaju koktajlów warzywno-owocowych, smacznych gofrów
z musem dyniowym i innych zdrowych przekąsek. Rozgrywki i zabawy dostarczyły uczestnikom wiele emocji, dały radość i zadowolenie z osiągniętego celu i przezwyciężania własnych ograniczeń. Na koniec, wszyscy uczestnicy spartakiady nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami i nagrodami, bo w sporcie oprócz zajmowanych miejsc liczy się sam udział. Impreza pokazała nam, jak ważna jest terapia ruchem i wspólnie spędzony czas, szczególnie teraz po tak długim okresie izolacji. Mamy nadzieję, że to już za nami i to tylko smutne wspomnienie.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok.

 

Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Koła PSONI Koło w Działdowie


W dniu 2 czerwca 2021 r. odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Działdowie.. Członkowie licznie przybyli na Walne Sprawozdawcze Zebranie, które odbyło się w pierwszym terminie. Zostały przyjęte, jednogłośnie sprawozdania z działalności Koła za 2020r. zarówno  merytoryczne jak finansowe.

Dziękujemy wszystkim członkom  za przybycie i sprawne przeprowadzenie głosowania.

 

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną - Podsumowanie

Nasze obchody Dnia  Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI Koło w Działdowie, już za nami. Wirtualne spotkania, to nie to samo co piknik, kiermasze czy  wspólny Marsz Godności ulicami miasta Działdowa. Głęboko wierzymy, że w przyszłym roku będzie inaczej. Patrzymy również z nadzieją w przyszłość i liczymy, że kiedyś przypominanie o prawach osób z niepełnosprawnością  intelektualną będzie zbędne, a Dzień Godności, będziemy obchodzić jak miłą tradycję.
W imieniu uczestników, uczniów i wychowanków placówek PSONI składamy serdeczne podziękowania za komentarze, lajki i życzenia.
Szczególne podziękowania, kierujemy do redakcji działdowo.pl za relacjonowanie na żywo uroczystości z rozpoczęcia obchodów i transmisję Mszy Św. oraz udostępnianie tych wydarzeń na internetowym serwisie informacyjnym Miasta Działdowo i profilu Facebookowym UM.
DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ.

 


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Bohaterami filmu są Asia, Przemek i Łukasz.
Jak, każde dziecko realizowali obowiązek szkoły i nauki teraz są dorośli i pracują. Swoją postawą pokazują, że przy odpowiednim wsparciu rodziny i terapeutów Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, mogą zdobyć kolejne szczyty w swoim życiu.
ZOBACZCIE SAMI!!!

https://www.youtube.com/watch?v=igfouFo6CtI


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Filmik – przyklejanie liści i gotowe drzewo.

https://www.youtube.com/watch?v=TPg1IBYPAlk


DZIEŃ GODNOŚCI - świętowania ciąg dalszy

https://www.facebook.com/PSONIdzialdowo/videos/3310002435769118/


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Filmik Drzewo – przygotowania.

https://youtu.be/wUs5PmAHvEs

 


Transmisja Mszy Św. z okazji Dni Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

https://pl-pl.facebook.com/DzialdowoUM/videos/524437052071173/UzpfSTE4Njg3NTQ0MTc4NjU1OToxMTE5MTE4MTQxODk1NjEz/

 


 

DZIEŃ GODNOŚCI - grill na świeżym powietrzu


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Zapraszamy do świętowania

https://www.facebook.com/PSONIdzialdowo/videos/461725208221421

 


 

JESTEM GODNY
https://youtu.be/cDwoGTUxYUM

 


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Filmik Drzewo – losowanie haseł

https://youtu.be/fKInda54JAA


Dziękujemy za życzenia z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

 


3... 2... 1... ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ GODNOŚCI


Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Filmik z balonikami

https://youtu.be/JqTPFcWB_Rg

 

Zapraszamy do świętowania

https://www.facebook.com/PSONIdzialdowo/videos/147348223953355/


5 maja - Rozpoczynamy obchody
"Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną"

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 


POMAGAJ, ODKRĘCAJ, ZBIERAJ, WRZUCAJ


 

W imieniu całej społeczności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie, serdecznie dziękujemy przedstawicielom POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO, których serca otwarte są na potrzeby osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a w szczególności Pani Katarzynie Napiwockiej - Dyrektor PCPR w Działdowie, za umożliwienie nam otwarcia akcji "Serce na nakrętki”.

Zbieramy nakrętki już od 2012 przy dużym udziale szkół, przedszkoli, rodziców i osób prywatnych z terenu powiatu działdowskiego. Żeby osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów.

Teraz zbieranie znacząco ułatwi czerwony metalowy kosz w kształcie serca, postawiony na placu przed PCPR Działdowo, ul. Lidzbarska 31.

Wrzucać do niego można różne plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Ważne, by wrzucać do niego nakrętki, a nie inne przedmioty. Nakrętki odbierają od nas firmy, które poddają je recyklingowi i wypłacają pieniądze na cele charytatywne. Akcja, to również promocja zachowań proekologicznych. Jak widać na zdjęciu, już w ciągu pierwszych dni, mieszkańcy Działdowa chętnie włączyli się w akcję. Dochód z ich sprzedaży będzie realnym wsparciem dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

 

DZIEŃ GODNOŚCI 2020
Zapraszamy do obejrzenia filmów

FILM NR 1

FILM NR 2

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz