Aktualności

HEJ KOLĘDA KOLĘDA …

W środę 11 stycznia uczestnicy WTZ mogli po raz kolejny poczuć wyjątkową, świąteczną atmosferę kończącego się okresu bożonarodzeniowego.  A to za sprawą zorganizowanego  koncertu, na którym najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonał Pan Andrzej Skała. 
Nasz gość zaprezentował najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego świątecznego repertuaru Koncert zgromadził liczną publiczność, która chętnie i z radością śpiewała kolędy i pastorałki. Młodzież dowiedziała się jakie predyspozycje i umiejętności powinien posiadać muzyk aby prawidłowo wykonywać swoją pracę. 
Chcemy podtrzymać  polską tradycję i uwrażliwić  na piękno i wymowę polskich kolęd.
Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem, miłością, tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje.

 

 

 

Nowy rok za nami a my tempa nie zwalniamy. Kto Trzech Króli świętuje dziś rogale pyszne szykuje.

 

Fotorelacja z tegorocznej wigilii - 2022

 

Kiermasz Świąteczny w Działdowie

 

Kiermasz Świąteczny w Rybnie

W piątek 9 grudnia mieliśmy przyjemność być ze świątecznym kiermaszem w jednej z zaprzyjaźnionych firm „Eurostyl” Rybno. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i ogromne wsparcie.

 

Mikołajki w WTZ

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Zbiórka Żywności

W miniony weekend w 23 sklepach na ternie Miasta i Gminy Działdowo odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, będąca inicjatywą Federacji Polskich Banków Żywności. 
Dziękujemy wszystkim darczyńcom - mieszkańcom Działdowa i okolic, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących wsparcia, okazując życzliwość i otwarte serce.
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej również włączyli się w tę akcję.

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a my nie zwalniamy tempa!
Jest to czas intensywnych prac na każdej pracowni od przygotowań świątecznych występów – co jest na razie tajemnicą po świąteczne wyroby, którymi chcemy się pochwalić. Nie macie pomysłu na prezent? Oto nasze propozycje, które można nabyć w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej.

 

FIRMA 2HD - ZŁAP ZA STERY DO SWOJEJ KARIERY

W ramach poznania zawodów oraz struktury organizacyjnej firmy uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie odwiedzili firmę 2HD . Firma zajmuje się dekoracją opakowań szklanych różnego asortymentu.Elastyczny rynek pracy wymaga od potencjalnych pracowników nie tylko dobrego przygotowania do zawodu, ale również umiejętności i chęci.
Głównym celem wycieczki było kształtowanie wśród młodzieży świadomości dotyczącej planowania własnej kariery zawodowej i ukierunkowanie na podjęcie właściwej decyzji zawodowej.
Dla uczestników Warsztatów Terapii Zajeciowej było to nowe doświadczenie i okazja do kontynuacji dalszej współpracy.

 

PAMIĘTAMY

 

Światowy Dzień Terapii Zajęciowej

27 października obchodzimy Światowy Dzień Terapii Zajęciowej.
I my świętowaliśmy ten dzień wraz z uczestnikami.

 

TARGI PRACY

21 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczestnicy WTZ mieli okazję uczestniczyć w Targach Pracy. Targi pracy to wydarzenie przyciągające wiele osób poszukujących zatrudnienia czy rozważających zmianę miejsca zatrudnienia. Targi pracy to idealna okazja do spotkania z pracodawcą oraz pozostawienia swojego CV, okazja do stworzenia sieci kontaktów, poznania interesujących nas firmy i znalezienia pracy. 
Udział w wydarzeniach poświęconych rozwojowi kariery ułatwia nawiązanie kontaktu między pracownikami a pracodawcami. Uczestnicząc w takim wydarzeniu  poznaliśmy aktualne oferty pracy, stażu, szkoleń oraz kursów.

 

KISZENIE KAPUSTY

Jak co roku pracownia gospodarstwa domowego przy pomocy innych pracowni kisiła kapustę.

 

NASZE PRACE

Ręcznie wykonane postacie krasnali, poszewki na poduszki, organizery oraz anioły z makamy w ramkach wykonywane na różne okazje. Wszystko to powstaje podczas warsztatów z wykorzystaniem do maksimum zaangażowania i serca naszych uczestników.

 

Z okazji Dnia Chłopaka wszystkiego dobrego, dużo zdrówka i pomyślności!

 

Pierwsze i nieostatnie w sezonie

 

UCZESTNICY WTZ- ZDOBYWAJĄ NOWE UMIEJĘTNOŚCI

Konkurencyjność na współczesnym rynku pracy wymaga posiadania wysokich umiejętności zawodowych. Aby je osiągnąć należy systematycznie zdobywać wiedzę fachową i doskonalić umiejętności w ramach rehabilitacji zawodowej.

Podczas cotygodniowych praktyk zawodowych można zauważyć, że uczestnicy WTZ stają się bardziej odpowiedzialni i sumienni, przez co lepiej poznają specyfikę pracy w danym zawodzie. W poszukiwaniu nowych doświadczeń zdobywają  nowe umiejętności i kompetencje zarówno życiowe jak i zawodowe.

 

JESIENNY WYSTRÓJ

„Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem”.
W miesiącu wrzesień uczestnicy warsztatów przygotowują jesienny wystrój sal i korytarzy.

Pomysłów jest mnóstwo, a to kilka z nich. 

 

NASZE PRACE

 

OBÓZ DOSKONALENIA UMIEJĘTNOŚCI ŻYCIA CODZIENNEGO
– OSADA KARBÓWKO

W dniach 20-24 czerwca odbył się obóz umiejętności życia codziennego w hotelu „Osada Karbówko Wellness & SPA” w Elgiszewie.
Na miejscu korzystaliśmy z wielu atrakcji przygotowanych przez hotel. Jeździliśmy konno, łowiliśmy ryby, korzystaliśmy z basenu i SPA. Zwiedziliśmy również zamek w Golubiu Dobrzyniu.

 

EGZAMIN Z PRAKTYK ZAWODOWYCH ZALICZONY

Podczas praktyk zawodowych uczestnicy nabyli doświadczenie z pracą z ludźmi a także poznali jak dana firma działa od podszewki. Taka wiedza może być przydatna w budowaniu  ścieżki zawodowej, właśnie to może okazać się kluczem do sukcesu i rozwojem swoich kompetencji. 
Zdobyta  wiedza przydała się podczas egzaminu zaliczeniowego.

CERTYFIKATY ROZDANE

Uczestnicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej zakończyli udział w kursie komputerowym z podstawowej obsługi komputera. Mieli okazję poznać jak można korzystać  z usług internetowych. Poznaną wiedzę wykorzystają w dalszej drodze realizując się na rynku pracy. Na koniec spotkania rozdano certyfikaty i życzono dalszych sukcesów.

 

„FIRMA DEKORGLASS - SPOTKANIE Z ZAWODEM „

W dniu 26.05. br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili  firmę Dekorglass w Komornikach, mieli okazję  spotkać się z przedstawicielami zawodów i zobaczyć wykonywaną pracę na poszczególnych  stanowiskach pracy.
 Marka firmy Dekorglass  jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm pod względem dekoracji. Metody dekoracji spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Firma zajmuje się  następującymi technikami - sitodruk, matowanie chemiczne; malowanie wodne ale również bardziej zaawansowane jak hot stamping, nadruk metalami szlachetnymi, metalizacją oraz aplikacją kalki .
Młodzież dowiedziała się również, na jakich stanowiskach pracy można zostać zatrudnionym w firmie. Uczestnicy wycieczki mogli podejść do stanowiska pracy i przyjrzeć się jak pracownicy firmy wykonują swoją pracę obsługując maszyny. Pracownicy tej firmy są gwarancją wysokiego poziomu obsługi i kompetencji niezbędnych do załatwienia przedsięwzięć zleconych .
Elastyczny rynek pracy wymaga od potencjalnych pracowników nie tylko dobrego przygotowania do zawodu, ale również umiejętności pracy w zespole oraz chęci ustawicznego kształcenia się w zawodzie. 
Głównym celem spotkania było wzbogacenie wiedzy uczestników dotyczące pracy na stanowisku: pakowacz, sortowacz, operator wózka widłowego, kontroler jakości oraz operator ciągu produkcji. Przedstawiciel firmy poinformował uczestników  na czym polega praca na poszczególnych stanowiskach pracy. 
Spotkanie odbyło się w miłej i  przyjaznej  atmosferze.
To była kolejna w tym roku wycieczka z cyklu wycieczek zawodoznawczych przed nami następne.

 

 

KURS KOMPUTEROWY


W miesiącu maju br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie rozpoczęli udział w kursie komputerowy zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie.
Podczas pierwszego spotkania uczestnicy kursu zostali zapoznani z pojęciem co to jest komputer i do czego służy oraz omówiono wstępnie budowę oraz działanie komputera. Współczesny pracodawca poszukuje kandydata który przede wszystkim może pochwalić się konkretnymi umiejętnościami. Pamiętajmy iż umiejętność obsługi komputera przyda nam się przy pisaniu 
CV-„przebieg życia” na praktyki lub staż zawodowy. CV jest to podstawowy dokument aplikacyjny podczas rekrutacji do pracy. Kursy i szkolenia są doskonałym rozwiązaniem inwestowania we własną wiedzę i umiejętności praktyczne. 
Ukończenie kursu może wpłynąć na jakość naszej pracy na określonym stanowisku więc warto w nich uczestniczyć.

 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie mieli przyjemność gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2022 jest- „Biblioteka - świat w jednym miejscu” celem jest  podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Głównym gościem spotkania by Pan Ryszard Mokszyński od którego uczestnicy spotkania dowiedzieli się o pasji,  fotografowania przyrody oraz pejzaży.Uczestnicy  spotkania mieli okazję zobaczyć aparat fotograficzny oraz ubiór który jest niezbędnym  narzędziem do wykonywania przepięknych zdjęć.

 

WIELKANOC w WTZ - zapraszamy do fotorelacji...

 

Wizyta w GOKiS Iłowo-Osada

Dnia 06.04.2022r. w GOKiS w Iłowie-Osadzie odbyło się spotkanie integracyjne uczestników WTZ z Działdowa w ramach projektu „Radio SoVo”, gdzie uczestnicy przeprowadzili wywiad z Panią Dyrektor Moniką Iwańską. W ramach wspólnych inicjatyw i partnerstwa uczestnicy WTZ mieli możliwość zapoznania się z charakterem pracy , ze strukturą i organizacją GOKiS w Iłowie-Osadzie.

 

„FAPRO”-FACKELMANN - MOIM MIEJSCEM PRACY

W miesiącu marcu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili  firmę Fackelmann w Uzdowie mieli okazję  spotkać się z przedstawicielami zawodów i zobaczyć wykonywaną pracę na stanowiskach pracy.

 Marka Fackelmann to przede wszystkim bogata oferta akcesoriów kuchennych oraz wielu innych produktów z zakresu wyposażenia kuchni. Firma "Fapro" Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Uzdowo świadczy swoje usługi w branży produkcja oraz pakowanie nieelektrycznego sprzętu AGD. Młodzież dowiedziała się również, na jakich stanowiskach pracy można zostać zatrudnionym w firmie. Uczestnicy wycieczki mogli podejść do stanowiska pracy i wykonać daną czynność pod okiem pracownika firmy. Pracownicy tej firmy są gwarancją wysokiego poziomu obsługi i kompetencji niezbędnych do załatwienia przedsięwzięć zleconych .

Elastyczny rynek pracy wymaga od potencjalnych pracowników nie tylko dobrego przygotowania do zawodu, ale również umiejętności i chęci ustawicznego kształcenia się w zawodzie.

Głównym celem spotkania było wzbogacenie wiedzy uczestników dotyczące pracy na stanowisku: pakowacz, magazynier, kontroler jakości ,operator ciągu produkcji. Przedstawiciel firmy poinformował uczestników  na czym polega praca w dziale  handlowym oraz zaopatrzenia. Spotkanie odbyło się w miłej i  przyjaznej  atmosferze.

To była kolejna w tym roku wycieczka z cyklu wycieczek zawodoznawczych przed nami następne.

 

PSZCZELARZ- ZAWÓD CZY HOBBY?

W miesiącu marcu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w warsztatach grupowych pod hasłem „Zawód czy hobby”?. Pszczelarz - zawód stary jak świat .Dla jednych pszczelarstwo to całkiem nowe hobby, dla innych tradycja przechodząca z pokolenia na pokolenie, dla niektórych zawód, a dla wielu rozrywka i urozmaicenie życia.

Podczas spotkania mieliśmy przyjemność gościć Pana Józefa, który wyczerpująco opowiadał o  swoim hobby i zachęcał do realizacji swoich marzeń. Uczestnicy poznali plusy i minusy pracy pszczelarza.  Zachęcał młodzież do zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z zawodem, ponieważ to kompetencje i umiejętności zawodowe pomagają odnaleźć się na rynku pracy i pozwalają na nim funkcjonować jako pracownik, pracodawca.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zaprezentować się w kapeluszu pszczelarskim, poznać narzędzia potrzebne do pracy. Zadawali pytania dotyczące pracy pszczelarza i chętnie uczestniczyli w rozmowie.

 

Spotkaliśmy się na wspólnej DRODZE...

We wtorek na terenie naszego podwórka zorganizowana została wspólna Droga Krzyżowa dla wszystkich placówek PSONI. Uczniowie NSPdP przygotowali brzozowy krzyż i wyznaczyli stacje. Przedstawiciele grup odczytywali rozważania, które skłaniały do refleksji nad naszym życiem, postępowaniem… Każdy mógł choć przez chwilę ponieść krzyż. A na zakończenie pozytywna dawka radosnej muzyki i tańca, z nadzieją, że doleci prosto do Nieba…

https://www.facebook.com/OREWdzialdowo/videos/491180479368764

 

Wsparcie dla Ukrainy cd...

Już po raz kolejny przyłączyliśmy się do zbiórki potrzebnych artykułów dla przybyłych do nas osób z  dotkniętej wojną Ukrainy.
Jak zawsze odzew ze strony rodziców, pracowników PSONI i samych osób z niepełnosprawnościami był ogromny.
Dziękujemy wszystkim za każdą okazaną pomoc.

 

W POSZUKIWANIU ŚCIEŻKI ZAWODOWEJ - PUP W DZIAŁDOWIE

W miesiącu marcu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w warsztatach grupowych dotyczących aktywizacji zawodowej. Podczas  spotkania było zapoznanie uczestników z pojęciem aktywizacja zawodowa. Aktywizacja zawodowa – czyli co?- to nic innego jak działania podejmowane przez różne instytucje mające na celu pomóc znaleźć pracę osobom bezrobotnym oraz niepełnosprawnym, których sytuacja na rynku pracy jest zdecydowanie trudniejsza.

Podczas spotkania rozmawiano na temat osób niepełnosprawnych chcących podjąć zatrudnienie które mają często  utrudnione zadanie, by znaleźć pracę muszą pokonać wiele trudności, począwszy od tych związanych z przemieszczaniem się, komunikacją międzyludzką, przez wszelkiego rodzaju bariery, co wynika  ze stereotypów. 

Podczas warsztatów mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli z Powiatowego Urzędu Pracy  w Działdowie i zasięgnąć informacji dotyczących aktywizacji zawodowej a mianowicie form aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy spotkania zadawali pytania dotyczące dalszego rozwoju zawodowego.
Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych  ma za zadanie przede wszystkim ograniczać marginalizację osób z różnymi dysfunkcjami udowodnić że są oni w pełni wartościową grupą społeczeństwa. 

 

Wspólnie z uczestnikami i pracownikami WTZ postanowiliśmy przyłączyć się do akcji "Na pomoc Ukrainie!" Zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych artykułów. Dnia dzisiejszego pierwsza cześć została przekazana do Działdowskiego Centrum "Caritas"

 

Tak świętowaliśmy tłusty czwartek
Dziękujemy pracowni „Manufaktura Ptyś” za pyszne pączki.

 

WALENTYNKI 2022

To małe czerwone serduszko niech powie Ci na uszko, że dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego. Ten spóźniony widoczek dla pięknych Twych oczek niech raduje Nasze serca. A Walenty jak to Święty w WTZ przyjęty.

 

W POSZUKIWANIU ZAWODU – WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

W miesiącu styczniu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach wycieczki zawodoznawczej do Fabryki Mebli Hoffer w Działdowie mieli okazję  spotkać się z przedstawicielami zawodów i zobaczyć bogaty, stale unowocześniany park maszynowy, dzięki któremu powstają najbardziej nietypowe, oryginalne i nowoczesne meble. Młodzież dowiedziała się również, na jakich stanowiskach pracy można zostać zatrudnionym w firmie.

Elastyczny rynek pracy wymaga od potencjalnych pracowników nie tylko dobrego przygotowania do zawodu, ale również umiejętności i chęci ustawicznego kształcenia się w zawodzie.

Głównym celem spotkania było wzbogacenie wiedzy uczestników dotyczące pracy na stanowisku: stolarz, pomocnik stolarza, kontroler jakości, pakowacz. Przedstawiciel firmy poinformował uczestników  na czym polega praca w dziale logistyki, handlowym. technologicznym oraz zaopatrzenia. Spotkanie odbyło się w miłej i  przyjaznej  atmosferze.

To była pierwsza w tym roku wycieczka z cyklu wycieczek zawodoznawczych przed nami następne.

 

 

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz