Aktualności

KURS KOMPUTEROWY


W miesiącu maju br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie rozpoczęli udział w kursie komputerowy zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie.
Podczas pierwszego spotkania uczestnicy kursu zostali zapoznani z pojęciem co to jest komputer i do czego służy oraz omówiono wstępnie budowę oraz działanie komputera. Współczesny pracodawca poszukuje kandydata który przede wszystkim może pochwalić się konkretnymi umiejętnościami. Pamiętajmy iż umiejętność obsługi komputera przyda nam się przy pisaniu 
CV-„przebieg życia” na praktyki lub staż zawodowy. CV jest to podstawowy dokument aplikacyjny podczas rekrutacji do pracy. Kursy i szkolenia są doskonałym rozwiązaniem inwestowania we własną wiedzę i umiejętności praktyczne. 
Ukończenie kursu może wpłynąć na jakość naszej pracy na określonym stanowisku więc warto w nich uczestniczyć.

 

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie mieli przyjemność gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2022 jest- „Biblioteka - świat w jednym miejscu” celem jest  podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Głównym gościem spotkania by Pan Ryszard Mokszyński od którego uczestnicy spotkania dowiedzieli się o pasji,  fotografowania przyrody oraz pejzaży.Uczestnicy  spotkania mieli okazję zobaczyć aparat fotograficzny oraz ubiór który jest niezbędnym  narzędziem do wykonywania przepięknych zdjęć.

 

WIELKANOC w WTZ - zapraszamy do fotorelacji...

 

Wizyta w GOKiS Iłowo-Osada

Dnia 06.04.2022r. w GOKiS w Iłowie-Osadzie odbyło się spotkanie integracyjne uczestników WTZ z Działdowa w ramach projektu „Radio SoVo”, gdzie uczestnicy przeprowadzili wywiad z Panią Dyrektor Moniką Iwańską. W ramach wspólnych inicjatyw i partnerstwa uczestnicy WTZ mieli możliwość zapoznania się z charakterem pracy , ze strukturą i organizacją GOKiS w Iłowie-Osadzie.

 

„FAPRO”-FACKELMANN - MOIM MIEJSCEM PRACY

W miesiącu marcu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili  firmę Fackelmann w Uzdowie mieli okazję  spotkać się z przedstawicielami zawodów i zobaczyć wykonywaną pracę na stanowiskach pracy.

 Marka Fackelmann to przede wszystkim bogata oferta akcesoriów kuchennych oraz wielu innych produktów z zakresu wyposażenia kuchni. Firma "Fapro" Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Uzdowo świadczy swoje usługi w branży produkcja oraz pakowanie nieelektrycznego sprzętu AGD. Młodzież dowiedziała się również, na jakich stanowiskach pracy można zostać zatrudnionym w firmie. Uczestnicy wycieczki mogli podejść do stanowiska pracy i wykonać daną czynność pod okiem pracownika firmy. Pracownicy tej firmy są gwarancją wysokiego poziomu obsługi i kompetencji niezbędnych do załatwienia przedsięwzięć zleconych .

Elastyczny rynek pracy wymaga od potencjalnych pracowników nie tylko dobrego przygotowania do zawodu, ale również umiejętności i chęci ustawicznego kształcenia się w zawodzie.

Głównym celem spotkania było wzbogacenie wiedzy uczestników dotyczące pracy na stanowisku: pakowacz, magazynier, kontroler jakości ,operator ciągu produkcji. Przedstawiciel firmy poinformował uczestników  na czym polega praca w dziale  handlowym oraz zaopatrzenia. Spotkanie odbyło się w miłej i  przyjaznej  atmosferze.

To była kolejna w tym roku wycieczka z cyklu wycieczek zawodoznawczych przed nami następne.

 

PSZCZELARZ- ZAWÓD CZY HOBBY?

W miesiącu marcu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w warsztatach grupowych pod hasłem „Zawód czy hobby”?. Pszczelarz - zawód stary jak świat .Dla jednych pszczelarstwo to całkiem nowe hobby, dla innych tradycja przechodząca z pokolenia na pokolenie, dla niektórych zawód, a dla wielu rozrywka i urozmaicenie życia.

Podczas spotkania mieliśmy przyjemność gościć Pana Józefa, który wyczerpująco opowiadał o  swoim hobby i zachęcał do realizacji swoich marzeń. Uczestnicy poznali plusy i minusy pracy pszczelarza.  Zachęcał młodzież do zdobywania wiedzy i umiejętności związanych z zawodem, ponieważ to kompetencje i umiejętności zawodowe pomagają odnaleźć się na rynku pracy i pozwalają na nim funkcjonować jako pracownik, pracodawca.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zaprezentować się w kapeluszu pszczelarskim, poznać narzędzia potrzebne do pracy. Zadawali pytania dotyczące pracy pszczelarza i chętnie uczestniczyli w rozmowie.

 

Spotkaliśmy się na wspólnej DRODZE...

We wtorek na terenie naszego podwórka zorganizowana została wspólna Droga Krzyżowa dla wszystkich placówek PSONI. Uczniowie NSPdP przygotowali brzozowy krzyż i wyznaczyli stacje. Przedstawiciele grup odczytywali rozważania, które skłaniały do refleksji nad naszym życiem, postępowaniem… Każdy mógł choć przez chwilę ponieść krzyż. A na zakończenie pozytywna dawka radosnej muzyki i tańca, z nadzieją, że doleci prosto do Nieba…

https://www.facebook.com/OREWdzialdowo/videos/491180479368764

 

Wsparcie dla Ukrainy cd...

Już po raz kolejny przyłączyliśmy się do zbiórki potrzebnych artykułów dla przybyłych do nas osób z  dotkniętej wojną Ukrainy.
Jak zawsze odzew ze strony rodziców, pracowników PSONI i samych osób z niepełnosprawnościami był ogromny.
Dziękujemy wszystkim za każdą okazaną pomoc.

 

W POSZUKIWANIU ŚCIEŻKI ZAWODOWEJ - PUP W DZIAŁDOWIE

W miesiącu marcu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w warsztatach grupowych dotyczących aktywizacji zawodowej. Podczas  spotkania było zapoznanie uczestników z pojęciem aktywizacja zawodowa. Aktywizacja zawodowa – czyli co?- to nic innego jak działania podejmowane przez różne instytucje mające na celu pomóc znaleźć pracę osobom bezrobotnym oraz niepełnosprawnym, których sytuacja na rynku pracy jest zdecydowanie trudniejsza.

Podczas spotkania rozmawiano na temat osób niepełnosprawnych chcących podjąć zatrudnienie które mają często  utrudnione zadanie, by znaleźć pracę muszą pokonać wiele trudności, począwszy od tych związanych z przemieszczaniem się, komunikacją międzyludzką, przez wszelkiego rodzaju bariery, co wynika  ze stereotypów. 

Podczas warsztatów mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli z Powiatowego Urzędu Pracy  w Działdowie i zasięgnąć informacji dotyczących aktywizacji zawodowej a mianowicie form aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy spotkania zadawali pytania dotyczące dalszego rozwoju zawodowego.
Aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych  ma za zadanie przede wszystkim ograniczać marginalizację osób z różnymi dysfunkcjami udowodnić że są oni w pełni wartościową grupą społeczeństwa. 

 

Wspólnie z uczestnikami i pracownikami WTZ postanowiliśmy przyłączyć się do akcji "Na pomoc Ukrainie!" Zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych artykułów. Dnia dzisiejszego pierwsza cześć została przekazana do Działdowskiego Centrum "Caritas"

 

Tak świętowaliśmy tłusty czwartek
Dziękujemy pracowni „Manufaktura Ptyś” za pyszne pączki.

 

WALENTYNKI 2022

To małe czerwone serduszko niech powie Ci na uszko, że dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego. Ten spóźniony widoczek dla pięknych Twych oczek niech raduje Nasze serca. A Walenty jak to Święty w WTZ przyjęty.

 

W POSZUKIWANIU ZAWODU – WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

W miesiącu styczniu br. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w ramach wycieczki zawodoznawczej do Fabryki Mebli Hoffer w Działdowie mieli okazję  spotkać się z przedstawicielami zawodów i zobaczyć bogaty, stale unowocześniany park maszynowy, dzięki któremu powstają najbardziej nietypowe, oryginalne i nowoczesne meble. Młodzież dowiedziała się również, na jakich stanowiskach pracy można zostać zatrudnionym w firmie.

Elastyczny rynek pracy wymaga od potencjalnych pracowników nie tylko dobrego przygotowania do zawodu, ale również umiejętności i chęci ustawicznego kształcenia się w zawodzie.

Głównym celem spotkania było wzbogacenie wiedzy uczestników dotyczące pracy na stanowisku: stolarz, pomocnik stolarza, kontroler jakości, pakowacz. Przedstawiciel firmy poinformował uczestników  na czym polega praca w dziale logistyki, handlowym. technologicznym oraz zaopatrzenia. Spotkanie odbyło się w miłej i  przyjaznej  atmosferze.

To była pierwsza w tym roku wycieczka z cyklu wycieczek zawodoznawczych przed nami następne.

 

PRZEDSTAWIENIE WIGILIJNE

FILM - https://www.facebook.com/1498296443814852/videos/607747036971012

 

 

Mikołajki 2021

Zapraszamy do fotorelacji.

 

„Święta godne a nie głodne”

 

„...Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się nimi dzielisz.”

W dniach 26 i 27 listopada 2021 Działdowskie Centrum Caritas zorganizowało przy współpracy z Warmińsko Mazurskim Bankiem Żywności zbiórkę żywności pod nazwą „Święta godne a nie głodne”. W tym roku uczestnicy i Kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez PSPNI Koło w Działdowie również dołączyło do wolontariuszy by wziąć udział w zbiórce.

Dziękujemy wszystkim, którzy do koszyków włożyli nie tylko produkty lecz także swoje serce.  

 

FERA 2021

https://www.facebook.com/PSONIdzialdowo/videos/1828054920711449

W niedzielę 21 listopada 2021 już z samego rana, cała nasza rozśpiewana ekipa ruszyła w kierunku pobliskiego Iłowa-Osady. Odbywał się tam 25 Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Twórczości Religijnej „FERA 2021r.” Nasz zespół „Tu i Teraz” reprezentujący Koło PSONI w Działdowie wykonał utwór pt. „Pójdę za Tobą” z repertuaru zespołu „Owca”. Zostaliśmy przyjęci z wielką życzliwością i uznaniem za nasz entuzjazm, umiejętności artystyczne i autentyczność w tym, co robimy i jacy jesteśmy.

 

Spotkanie z Panem Elkiem Cichoszem

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w spotkaniu grupowym  w którym mieliśmy przyjemność gościć Pana Elka Cichosza promującego książkę pt.

”Ocalić od zapomnienia..”następnie odbyła się emisja filmu upamiętniającego osoby które już odeszły. Nie ma żadnej gotowej recepty na to, jak zostać pisarzem i być w tym dobrym. Nie ma też żadnego kierunkowego wykształcenia, które przygotowywałoby przyszłych mistrzów pióra. Cechy charakteru które powinien posiadać pisarz to otwartość,niezależność oraz wytrwałość. To kwestia talentu, pewnych predyspozycji i pasji.

Spotkanie to było zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Działdowie.

Dla uczestników Warsztatów Terapii Zajeciowej było to nowe doświadczenie i okazja do kontynuacji dalszej współpracy.

"Jeśli przez całe swoje życie zawodowe robiłeś jedno,

to znaczy że nigdy nie dowiedziałeś się, kim byłeś."

 

 

Pamiętamy

Tegoroczna „Akcja wiązanka” dobiegła końca. Uczciliśmy pamięć odwiedzając groby naszych uczestników, członków stowarzyszenia oraz terapeutów i nauczycieli. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę akcję.

 

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

W ramach poznania zawodu  uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną  w Działdowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie . Celem spotkania było poznanie tajników zawodu- pracownik straży miejskiej. Pan Komendant Straży Miejskiej w Dzialdowie zapoznał nas ze specyfiką swojej pracy. Strażnik Miejski  jest przedstawicielem władz mundurowych,  jego podstawowym zadaniem jest ochrona porządku publicznego i zapewnienie spokoju mieszkańcom danego miasta. Młodzież dowiedziała się jakie predyspozycje zawodowe powinien posiadać pracownik straży miejskiem aby należycie wykonywał swoje zadania. Panowie mieli okazję ubrać odzież w jakiej porusza się pracownik straży miejskiej podczas wykonywania swojej pracy.

Dla uczestników Warsztatów Terapii Zajeciowej było to nowe doświadczenie i okazja do kontynuacji dalszej współpracy.

 

Światowy Dzień Terapeuty Zajęciowego

W dniu 27 października obchodzimy Światowy Dzień Terapeuty Zajęciowego. W tym dniu łączymy się z innymi terapeutami działającymi na rzecz osób potrzebujących. Składamy na Wasze ręce wyrazy uznania za trud wkładany w codzienną misję terapeuty. Niech Wasza wytrwałość i kreatywność będzie przekładała się w dalszy rozwój i sukcesy zawodowe.

Życzą
Kierownik oraz kadra WTZ w Działdowie

 

Idealny pracownik-czyli jaki?

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w zajęciach grupowych dotyczących doradztwa zawodowgo.Celem spotkania było omówienie pozytywnych i negatywnych cech pracownika a także uczestnicy poznali branże zawodowe oraz zawody zaliczajace się do danej branży,.Instruktor zawodu poinformował uczestników co to jest Ogólnoplski Tydzień Kariery i jaki ma cel a mianowicie  wspieranie edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Podczas spotkania  stwierdziliśmy ,iż pracownik idealny nie istnieje, co wynika z naturalnych predyspozycji człowieka. Pomimo tego, że każdy ma swoje wady i zalety, zawsze warto pracować nad sobą a o naszym zatrudnieniu decydują bowiem nie tylko kwalifikacje i doświadczenie, lecz także predyspozycje osobowościowe.

Warto realizować swoje marzenia by każdy uwierzył, że może więcej i lepiej, niż mu się wydaje.

 

„Od Lolka do Jana Pawła II”

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Działdowie.Celem spotkania było uczczenie pamięci oraz przekazanie cennych informacji poświęconych życiu i misji papieża Polaka. Jan Paweł II to postać niepodważalnie wyjątkowa w polskiej historii,młodzież podczas zajęć wykazała się umiejętnością wyszukiwania puzzli przedstawiających sylwetkę Jana Pawła II a także uczestniczyła w teście który zawierał zagadnienia dotyczące całego życia Papieża Polaka.

Dla uczestników Warsztatów Terapii Zajeciowej było to nowe doświadczenie i okazja do kontynuacji dalszej współpracy.

 

Aktywni na rynku pracy

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej  w Działdowie podczas zajęć z doradcą zawodowym  mogli poznać co to są zainteresowania, umiejętności oraz funkcjonowanie rynku pracy i zasady jego działania. Podczas spotkania grupowego zachęcano  uczestników do budowania własnego portfolio. Na spotkaniu poinformowano młodzież jakie kompetencje rozwijać, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie . Każdy z uczestników omawiał swoje umiejętności i zainteresowania i wspólnie z grupą zastanawiał się jak wykorzystać może je w przyszłej pracy zawodowej. Doradca zawodowy poinformował, iż dokonując wyboru przyszłego zawodu, warto przyjrzeć się branżom i specjalnościom i  zapoznał uczestników z wybranymi branżami oraz zawodami, a także z zadaniami i czynnościami wykonywanymi na poszczególnych stanowiskach pracy.

Należy pamiętać ,iż kompetencje i predyspozycje zawodowe to  mechanizmy rządzące rynkiem pracy które trzeba nieustannie rozwijać.

 

Fotorelacja z wyjazdu na mecz Polska - San Marino
9 października 2021 – Stadion Narodowy

 

06 października 2021r. – spotkanie „grupy słuchaczy Radia Sovo”
z Magdaleną Janczewską - 
Redaktorką Naczelną Radia Sovo

 

Światowy dzień jabłka

28 września przypada światowy dzień jabłka. Pracownia Gospodarstwa Domowego w tym dniu przygotowała przysmaki z jabłkiem w roli głównej. Zapraszamy na pyszną szarlotkę oraz pieczone jabłka.

 

PRAKTYKI ZAWODOWE W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ
W DZIAŁDOWIE

W miesiącu  wrześniu br. rozpoczęły się praktyki zawodowe dla  uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie. Głównym celem praktyk jest zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji niezbędnych w wykonywaniu pracy zawodowej oraz  kreowanie właściwej motywacji do pracy.  Młodzież uczestniczy w praktykach zawodowych dostosowanych do ich predyspozycji zawodowych oraz potrzeb rynku pracy. Rehabilitacja zawodowa ma na celu ułatwienie osobie niepełnosprawnej uzyskania i utrzymania odpowiedniego zatrudnienia i awansu zawodowego. Pod czujnym okiem opiekuna oraz pracodawcy wykonują powierzone im zadania.  Młodzież bardzo angażuje się w swoją pracę i podkreśla, iż właśnie ta forma rehabilitacji zawodowej jest dla  nich szansą na zdobycie pierwszego  doświadczenia zawodowego, które jest tak ważne w trakcie poszukiwania stałego zatrudnienia. Uczestnicy z  niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania. Wszystkim uczestnikom praktyk zawodowych życzymy powodzenia w dalszej drodze zawodowej.

Autor artykułu :   Iwona Szulc – doradca zawodowy WTZ Działdowo
Autor zdjęć:    Iwona Szulc – doradca zawodowy   WTZ Działdowo

 

GRZYBOBRANIE_wrzesień 2021

 

STOISKO WTZ NA DOŻYNKACH GMINNO-PARAFIALNYCH W NARZYMIU

 

WYJAZD NAD JEZIORO DO SZKOTOWA

 

PRZYGOTOWANIA DO KIERMASZU (DOŻYNKI - NARZYM 2021)

 

PLACKI Z CUKINI

Zaczął się sezon na cukinię. W związku z tym pracownia gospodarstwa domowego i introligatorsko-poligraficzna postanowiły wspólnie przygotować pyszne placki z cukinii. Współpraca zaowocowała takimi pysznościami.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU TERAPEUTYCZNEGO

Rok terapeutyczny 2020/2021 zakończyliśmy w stadninie koni w Dąbrównie.

 

Międzypokoleniowa MiniSPARTAKIADA placówek PSONI w Działdowie


9 czerwca to "Dzień Przyjaciela", najlepiej spędzić go w gronie swoich przyjaciół.
My tak właśnie zrobiliśmy. W tym dniu w Stowarzyszeniu, odbyła się Międzypokoleniowa MiniSPARTAKIADA uczestników placówek PSONI Koło w Działdowie (duże grono przyjaciół). Spartakiada była połączona  z XXIII Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny pod hasłem    „Młodość-Miłość-Małżeństwo-Rodzina”. 
Całe wydarzenie było dofinansowane ze środków PFRON, za pośrednictwem PCPR
w Działdowie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan  Paweł Cieśliński Starosta Powiatu Działdowskiego, Pan Marian Brandt Wicestarosta Powiatu Działdowskiego, Pani Katarzyna Napiwocka Dyrektor PCPR w Działdowie, a w imieniu Pana dyrektora PFRON Janusza Surmacz z Olsztyna, Iwona Sosnowska i Justyna Byczkowska.  Przy pięknie przystrojonym terenie zielonym wokół siedziby  PSONI i słonecznej pogodzie, rozpoczęliśmy nasze zmagania sportowe. Jednak zanim zawodnicy rozpoczęli współzawodnictwo, uroczystego otwarcia MiniSPARTAKIADY dokonali wspólnie: Pan Marian Brandt Wicestarosta Powiatu Działdowskiego i Pani Anna Bonisławska Przewodnicząca Zarządu Koła. Konkurencje sportowe, gry i zabawy  dopasowane były do możliwości funkcjonalnych i niepełnosprawności uczestników spartakiady. Drużyny sportowców rywalizowały w konkurencjach, dobranych tak, aby jak największa liczba osób mogła poczuć smak współzawodnictwa. Były to: sztafetowy bieg z pałeczką, bieg z przeszkodami, skok obunóż, król strzelców, zakupowe szaleństwo, woreczki do celu, gąsienica z piłką, balonowe pary, przeciąganie liny, motyle na łące pachnącej, toczenie piłką lekarską, łamigłówka. Pozostali uczestnicy mogli skorzystać z różnych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, a myślą przewodnią było hasło tegorocznych Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny. Były bańki mydlane puszczane przez sympatycznego Klowna, zajęcia sensoryczne, malowanie obrazów na foli, loteria itp. Na placu rozstawione były, foto ścianki z otworem na głowę do robienia zdjęć, przygotowane tematycznie do imprezy sportowej.  Nie zabrakło również grilla i wspólnej degustacji zdrowego jedzenia. Wszyscy mogliśmy skosztować różnego rodzaju koktajlów warzywno-owocowych, smacznych gofrów
z musem dyniowym i innych zdrowych przekąsek. Rozgrywki i zabawy dostarczyły uczestnikom wiele emocji, dały radość i zadowolenie z osiągniętego celu i przezwyciężania własnych ograniczeń. Na koniec, wszyscy uczestnicy spartakiady nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami i nagrodami, bo w sporcie oprócz zajmowanych miejsc liczy się sam udział. Impreza pokazała nam, jak ważna jest terapia ruchem i wspólnie spędzony czas, szczególnie teraz po tak długim okresie izolacji. Mamy nadzieję, że to już za nami i to tylko smutne wspomnienie.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok.

 

KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Grupa uczestników z naszego WTZ uczestniczyła w 60-godzinnym kursie języka niemieckiego. Szkolenie przeprowadzone zostało  w ramach projektu „Perfekcyjna inwestycja w kwalifikacje językowe i komputerowe” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem kursu było nabycie umiejętności językowych na poziomie A1.

 

DZIEŃ GODNOŚCI - świętowania ciąg dalszy

 

 

DZIEŃ GODNOŚCI - grill na świeżym powietrzu

 

JESTEM GODNY
https://youtu.be/cDwoGTUxYUM

 

 

3... 2... 1... ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ GODNOŚCI

 

 

Rozpoczynamy obchody
"Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną"

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

POMAGAJ, ODKRĘCAJ, ZBIERAJ, WRZUCAJ


W imieniu całej społeczności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie, serdecznie dziękujemy przedstawicielom POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO, których serca otwarte są na potrzeby osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a w szczególności Pani Katarzynie Napiwockiej - Dyrektor PCPR w Działdowie, za umożliwienie nam otwarcia akcji "Serce na nakrętki”.

Zbieramy nakrętki już od 2012 przy dużym udziale szkół, przedszkoli, rodziców i osób prywatnych z terenu powiatu działdowskiego. Żeby osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów.

Teraz zbieranie znacząco ułatwi czerwony metalowy kosz w kształcie serca, postawiony na placu przed PCPR Działdowo, ul. Lidzbarska 31.

Wrzucać do niego można różne plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Ważne, by wrzucać do niego nakrętki, a nie inne przedmioty. Nakrętki odbierają od nas firmy, które poddają je recyklingowi i wypłacają pieniądze na cele charytatywne. Akcja, to również promocja zachowań proekologicznych. Jak widać na zdjęciu, już w ciągu pierwszych dni, mieszkańcy Działdowa chętnie włączyli się w akcję. Dochód z ich sprzedaży będzie realnym wsparciem dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

 

Oto prace naszych uczestników przygotowane na
VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ OLIGOIMPRESJE wizja nieba i piekła”

 

Podczas pracy zdalnej uczestnicy wykonywali prace zlecone prze instruktorów. Jednym z zadań było wykonywanie przepisów kulinarnych. Pani Hania z gospodarstwa domowego postanowiła wynagrodzić uczestników którzy aktywnie przystąpili do działań kulinarnych. Najbardziej aktywni uczestnicy zostali wynagrodzeni upominkami.

 

Nasze Prace

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 30.03.2021

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 26.03.2021

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 17.03.2021

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 10.01.2021

 

Wesołych Świąt...

 

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz