Aktualności

DZIEŃ GODNOŚCI - świętowania ciąg dalszy

 

 

DZIEŃ GODNOŚCI - grill na świeżym powietrzu

 

JESTEM GODNY
https://youtu.be/cDwoGTUxYUM

 

 

3... 2... 1... ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ GODNOŚCI

 

 

Rozpoczynamy obchody
"Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną"

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

POMAGAJ, ODKRĘCAJ, ZBIERAJ, WRZUCAJ


W imieniu całej społeczności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie, serdecznie dziękujemy przedstawicielom POWIATU DZIAŁDOWSKIEGO, których serca otwarte są na potrzeby osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a w szczególności Pani Katarzynie Napiwockiej - Dyrektor PCPR w Działdowie, za umożliwienie nam otwarcia akcji "Serce na nakrętki”.

Zbieramy nakrętki już od 2012 przy dużym udziale szkół, przedszkoli, rodziców i osób prywatnych z terenu powiatu działdowskiego. Żeby osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów.

Teraz zbieranie znacząco ułatwi czerwony metalowy kosz w kształcie serca, postawiony na placu przed PCPR Działdowo, ul. Lidzbarska 31.

Wrzucać do niego można różne plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Ważne, by wrzucać do niego nakrętki, a nie inne przedmioty. Nakrętki odbierają od nas firmy, które poddają je recyklingowi i wypłacają pieniądze na cele charytatywne. Akcja, to również promocja zachowań proekologicznych. Jak widać na zdjęciu, już w ciągu pierwszych dni, mieszkańcy Działdowa chętnie włączyli się w akcję. Dochód z ich sprzedaży będzie realnym wsparciem dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

 

Oto prace naszych uczestników przygotowane na
VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ OLIGOIMPRESJE wizja nieba i piekła”

 

Podczas pracy zdalnej uczestnicy wykonywali prace zlecone prze instruktorów. Jednym z zadań było wykonywanie przepisów kulinarnych. Pani Hania z gospodarstwa domowego postanowiła wynagrodzić uczestników którzy aktywnie przystąpili do działań kulinarnych. Najbardziej aktywni uczestnicy zostali wynagrodzeni upominkami.

 

Nasze Prace

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 30.03.2021

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 26.03.2021

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 17.03.2021

 

PRACA ZDALNA - aktualizacja 10.01.2021

 

Wesołych Świąt...

 

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz