Aktualności

Warsztaty z zakresu posługiwania się nowoczesnymi technologiami

Dnia 04.10.2022 r. uczniowie z NSPdP udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej 
w Działdowie na warsztaty z zakresu posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Spotkanie dotyczyło programowania z wykorzystaniem aplikacji Scratch Junior. Uczestnicy zapoznali się 
z interfejsem i różnymi funkcjami aplikacji. Następnie był czas na przygotowanie własnych programów i animacji. Uczniom szczególnie spodobała się opcja z wykorzystaniem aparatu, gdzie można było duszkowi „dać swoją twarz”. Grupa bardzo się zaangażowała i powstały wspaniałe animacje. Warsztaty poprowadziła bibliotekarka Pani Małgorzata Trąmpczyńska z działu Mediateka. Były one częścią inicjatywy Code Week (Tygodnia Programowania).

 

TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

W dniach 12-16 września w ramach akcji Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych, podczas całego tygodnia przekazywaliśmy wiedzę i umiejętności potrzebne do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Wychowankom i uczniom placówek prezentowaliśmy filmy poświęcone tematyce chorób zakaźnych, wraz z nimi wypełnialiśmy karty pracy dostosowane do indywidualnych możliwości dziecka, pracowaliśmy nad prawidłowym myciem dłoni, zapoznaliśmy z ulotkami o korzyściach ze szczepień, przypomnieliśmy wszystko nad czym pracujemy znacznie intensywniej od czasu rozpoczęcia pandemii. Systematycznie wdrażamy działania w ramach Szkół Promujących Zdrowie, aby być zdrowym, silnym i sprawnym. Niech zdrowie będzie z nami!!!

 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

 

Warsztat Pracy Terapeuty AAC i Boardmaker
w rozwijaniu komunikacji - 23 i 24 sierpnia 2022r..

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz