GALERIA 2023/2024

Kwiecień 2024

Beneficjenci Programu Rehabilitacja 25+ w kwietniu 2024 podejmowali wiele działań, a także obchodzili Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu.
Kwiecień, to miesiąc w którym wszystko budzi się do życia w przyrodzie. Z tej okazji podjęliśmy się sadzenia drzewek w lesie. Dzięki uprzejmości  leśnika Pana Mariusza Rybickiego udało nam się posadzić 30 głogów. Nie obyło się  bez pierwszego w tym sezonie ogniska i chrupiących kiełbasek. Było pysznie!
Cykliczne stały się nasze spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem poznaliśmy tajniki programowania genibotów. Pani Małgosia zorganizowała specjalnie dla beneficjentów prezentację pomieszczeń bibliotecznych m.in.: dowiedzieliśmy się jak działa wrzutnia do książek.
Ważnym  wydarzeniem było dla nas uczestnictwo  miniturnieju specjalnym w palanta. Emocji i wrażeń było mnóstwo - bo dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. 
Na zakończenie miesiąca  udaliśmy się w ramach zajęć hipoterapii do Rancza w Górowie. Był to dla nas czas odprężenia i relaksu. Zobaczcie sami..


Marzec 2024

Marzec dla beneficjentów  Programu Rehabilitacja 25+ przebiegł pracowicie. Obfitował on wieloma zajęciami praktycznymi, między innymi założyliśmy swoje ogródki - siejąc nowalijki. Własnoręcznie uprawiane warzywa smakują rewelacyjnie.

W marcu dominowały aktywności fizyczne takie jak: trening w zaprzyjaźnionej siłowni ,,Ibiza" oraz bieg-marsz ,,Kolorowe skarpety zawsze biegiem do mety". Wzięliśmy  udział w obchodach ,,Światowego Dnia Zespołu Downa" i ,,Światowego Dnia Wody".

Tradycją stało się organizowanie sesji zdjęciowej, tym razem z akcentami wiosenno-wielkanocnymi z udziałem kurczaczka i zajączka. Wykorzystując tą piękną scenerię nagraliśmy również  autorskie życzenia świąteczne.

Miesiąc zakończyliśmy rekolekcjami wielkopostnymi, które wprawiły nas w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy.


Luty 2024

Rehabilitacja 25 plus nie zwalnia tempa! Miesiąc luty, choć krótki, dla beneficjentów programu PFRON, okazał się owocny w różnorodne wydarzenia.

Uczestniczyliśmy w lekcjach bibliotecznych m.in.: na temat narządu wzroku, kalendarza chińskiego oraz zaznajomiliśmy się z wiedzą o sztucznej inteligencji.

Aktywnie braliśmy udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Działdowie, zapoznając się w ten sposób z aktualną sytuacją panującą na rynku pracy.

Oprócz tego obsługiwaliśmy kawiarenkę "Słodki Zakątek" - przygotowywaliśmy ciasta i słodkości, które rozeszły się w mgnieniu oka.

Możemy się również pochwalić samodzielnie wykonaną ścianką do sesji walentynkowej. Zdjęcia wyszły niesamowicie, ukazując atmosferę towarzyszącą wszystkim tego dnia. Zobaczcie sami!

 

Styczeń 2024

Nowy rok beneficjenci PROGRAMU "REHABILITACJA 25 PLUS" rozpoczęli od aktywnych metod poszukiwania pracy oraz zadań i kompetencji urzędu, podczas wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Działdowie.

W ramach zajęć rozwijających i kształtujących zainteresowania wybraliśmy się do miejscowego kina na projekcję filmu pt. "Akademia Pana Kleksa". Wrażenia były niesamowite i z pewnością to powtórzymy!

Na zakończenie miesiąca, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, gościliśmy funkcjonariuszy policji, którzy przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności.

"Zapraszamy do naszej bajki..."!

 

Grudzień 2023

Grudzień to najbardziej magiczny miesiąc w roku, wypełniony oczekiwaniem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Taki był właśnie dla Beneficjentów "Rehabilitacji 25 plus", ponieważ oprócz codziennych zajęć i przygotowań, spędziliśmy cudowne chwile w gronie najbliższych i przyjaciół.

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzymy wszystkim, aby był on przepełniony radością, przyjaźnią, miłością i nowymi nadziejami.

 

Listopad 2023

Miesiąc listopad dla beneficjentów Programu Pilotażowego Rehabilitacja 25 plus był bardzo intensywny i pełen towarzyskich spotkań. Wzięliśmy udział m.in.: w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek, obchodach Święta Niepodległości, akcji "Szkoła do hymnu", Dniu Życzliwości i Pozdrowień oraz Dniu Pluszowego Misia. Mieliśmy również przyjemność uczestniczyć w zajęciach z p. Danutą z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej, która przybliżyła znaczenie symboli narodowych państwa polskiego oraz z p. Małgosią z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie, która omówiła historię pociągów oraz zainscenizowała wspólnie z nami wiersz Juliana Tuwima "Lokomotywa". Listopad zakończyliśmy "zabawą andrzejkową". Nie obyło się bez odwiedzin zaprzyjaźnionej wróżki i przepowiadania przyszłości. Zapraszamy do fotorelacji :)

 

Październik 2023

Beneficjenci Programu Rehabilitacja 25 plus (po NSPdP), miesiąc październik rozpoczęli bardzo pracowicie. Oprócz realizowania codziennych zajęć opartych głównie o tematykę jesienną, uczestniczyli w wielu istotnych wydarzeniach. Pierwszym z nich był udział w XIX Kampanii Białych Serc - Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. W oknach placówki pojawiły się papierowe, białe serca oraz wspólnie został odśpiewany utwór "Wehikuł czasu" zespołu Dżem.
Beneficjenci nie zapomnieli o celebrowaniu Dnia Edukacji Narodowej jak i również o jubileuszach placówek PSONI (25-leciu OREW, 25-leciu WTZ oraz 10-leciu NSPdP).
Kolejnym działaniem, które podjęli był udział w obchodach XXIII Dnia Papieskiego "Jan Paweł II. Cywilizacja życia". Z tej okazji wykonali plakat z wizerunkiem Karola Wojtyły, który pięknie ozdobił nasze korytarze. Nie obyło się bez papieskich kremówek i odśpiewania utworu "Barka".
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, ekipa programu dołączyła do akcji "Szkoła pamięta", gdzie pełni zadumy i refleksji, zapaliła znicze na grobach kolegów i koleżanek z placówek...

 

Wrzesień 2023

We wrześniu, beneficjenci Programu "Rehabilitacja 25 plus" (po NSPdP), powitali nowy rok terapeutyczny 2023/2024 wzbogacony o nową grupę. Wspólne działania rozpoczęliśmy od zajęć kulinarnych, których zadaniem była integracja obu grup, a także zwiedziliśmy Muzeum Pogranicza w Działdowie, gdzie dowiedzieliśmy się o najbardziej istotnych wydarzeniach regionu mających wpływ na kształtowanie się kultury i życie mieszkańców naszego miasta. Ponadto uczestniczyliśmy w "30 Akcji Sprzątania Świata" oraz w "Biegu w Piżamie", którego celem było wsparcie dzieci chorych onkologicznie. Zapraszamy do fotorelacji.

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz