Aktualności

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 12 listopada 2019r. celebrowaliśmy Dzień Niepodległości. Do ośrodka przyjechali goście z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Olsztyna. Żołnierze opowiadali o życiu w wojsku. Pokazywali sprzęt oraz umundurowanie, które mogliśmy założyć. Przymierzaliśmy hełmy, berety oraz profesjonalne maskowanie. Pomalowali nam twarze barwami moro.  Na koniec spotkania dostaliśmy różne wojskowe gadżety, za które bardzo dziękujemy.

 

KONFERENCJA SZKÓŁ I PLACÓWEK
WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

W dniu 05 listopada 2019r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym i Niepublicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, placówkach Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie odbyła się konferencja szkół i placówek województwa warmińsko-mazurskiego, które posiadają certyfikaty lub wdrażają projekt Szkoły Promującej Zdrowie.  Organizatorami spotkania były: Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzka Stacja Sanitarna -Epidemiologiczna w Olsztynie oraz wspomniane placówki PSONI w Działdowie.

Głównym punktem spotkania był wykład profesora dr hab. Krzysztofa Ostaszewskiego, Kierownika Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej ,,Pro-M” w Zakładzie Zdrowia Publicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, o tematyce dotyczącej ,,Wspierania dobrostanu psychicznego i zapobiegania problemom zdrowia psychicznego”.  Przekazana wiedza sprawiła, że chęć jej pogłębienia stała się naturalnym, kolejnym krokiem.

Swoim doświadczeniem w zakresie kształtowania konstruktywnych przekonań, postaw, zachowań i stylu życia, wspierającego zdrowie psychiczne dzieci
i młodzieży, podzielili się przedstawiciele OREW i NSPdP w Działdowie, Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Działdowie.

Uroczystość uświetniły swoją obecnością również Pani Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego W-MKO w Olsztynie – Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz, Pan vice Starosta Działdowski Marian Brandt, Pani wizytator Anna Zdaniukiewicz, Pan Radosław Gruss – Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek oświatowych naszego województwa. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział.

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2019r. w placówkach PSONI odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Na wstępie Pani Przewodnicząca i Pani Dyrektor złożyły wszystkim pracownikom życzenia oraz podziękowania za trud włożony  w  pracę. W dalszej części nastąpiło uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz nagród dla wyróżnionych pracowników. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której  wykonano utwór znanego zespołu Dżem „Wehikuł czasu”. Wszyscy pracownicy, wychowankowie i uczniowie mogli dołączyć do wspólnego śpiewania. Po krótkim występie odbył się teleturniej „Magiczne koło”. Uczestnicy wykazali się swoją wiedzą  z różnych dziedzin, odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzących. Wszystkim biorącym udział w zabawie zostały wręczone dyplomy oraz drobne upominki.

 

Konkurs plastyczny
„WIELKIE KOPIOWANIE MISTRZA SKURPSKIEGO”

Dnia 3 października 2019r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym odbyło się spotkanie z pracownikami  Biblioteki Miejskiej w Działdowie. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa, popularyzacja kultury mazurskiej oraz rozwijanie zainteresowań dzieci ich kreatywności, wrażliwości i wyobraźni plastycznej.  Jedna z Pań odczytała dzieciom utwory związane z kulturą mazurską.  Następnie wychowankowie wykonali pracę plastyczną na konkurs pt. „Wielkie Kopiowanie Mistrza Skurpskiego”.  Wszystkie prace zostały zabrane do biblioteki, gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu.
Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników…

 

DZIEŃ PAPIESKI

Tegoroczny XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” odbył się dnia 25 września 2019 r. Wychowankowie i uczniowie wspólnie z kadrą OREW i NSPdP wybrali się na dworzec PKP, skąd po raz pierwszy wyruszyli w podróż pociągiem do Narzymia. Świętowanie tego dnia rozpoczęło się radosnym przemarszem ulicami Narzymia do Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie odbyła się Liturgia słowa. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się na plebanię gdzie czekał na nas poczęstunek przygotowany przez Radę Parafialną. Mogliśmy skosztować domowych wypieków upieczonych przez Panie oraz posmakować pysznych jabłek z pobliskiego sadu przy parafii.    
Tego dnia pogoda była sprzyjająca, dzięki temu mogliśmy spędzić miło i aktywnie czas na świeżym powietrzu biorąc udział w grach i zabawach, śpiewach oraz tańcach. Do wspólnej zabawy dołączyli również ksiądz Tadeusz  i ksiądz Henryk, którzy świetnie bawili się razem z nami. Kto poczuł się głodny mógł zjeść kiełbaskę upieczoną nad ogniskiem, jak również ogrzać się. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy „Barkę”, podziękowaliśmy księżom za wspólną modlitwę i miłe ugoszczenie nas, a następnie udaliśmy się na stację PKP i wyruszyliśmy pociągiem w drogę powrotną do Działdowa.

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Żegnajcie wakacje!!!  2 września rozpoczęliśmy Nowy  Rok Edukacyjno- Terapeutyczny 2019/2020. Uroczystość zaczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie powitaliśmy wszystkich wychowanków i uczniów, a szczególnie tych, którzy pierwszy raz są w naszej placówce. Po oficjalnej części uroczystości, rodzice wraz ze swoimi pociechami udali się na spotkanie z nauczycielami.

 

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz