AKTUALNOŚCI

 

 

 

Pracujemy w domu

W tych ciężkich czasach , w których niespodziewanie przyszło nam żyć , jak powiedziałby wielki pisarz Gabriel Garcia Marquez – w czasach zarazy , zajęcia rewalidacyjno –rehabilitacyjne uczestników przeniesione zostały do domu .

Zgodnie z zarządzeniem Starosty Powiatu Działdowskiego z dnia 23 października 2020 rokuo czasowym zawieszeniu działalności . Praca świetlicy w czasie zdalnego nauczania polega na przesyłaniu rodzicom codziennych informacji dotyczących zajęć świetlicowych . Z uwagi na słuszne obawy przed możliwym przeciążeniem materiału , terapeuci zaproponowali , aby skupić się na propozycjach , które nie wymagają prowadzenia zajęć online i zbyt dużego obciążenia uczestników jak również ich rodziców . Niektóre z nich to, np .propozycje zabaw , wykonanie różnego rodzaju zadań domowych , plastycznych czy muzycznych mogą być potraktowane jako propozycje spędzania wolnego czasu w domu , a nie zajęć dydaktycznych.  Zdalnie prowadzone zajęcia świetlicowe mają na celu zorganizowanie i urozmaicenie uczestnikom czasu wolnego w czasie kwarantanny i przebywania w domu . Jak ta praca wygląda , możecie zobaczyć na zdjęciach przysyłanych przez rodziców i opiekunów uczestników ŚR-R.

 

22 września – Spotkanie integracyjne placówek PSONI  

„Niepełnosprawni i chcą i mogą” pod takim hasłem odbyło się spotkanie integracyjne placówek PSONI ,w którym uczestnicy Świetlicy również brali udział. Nie ma imprezy , szczególnie dużej, a taką w końcu było nasze spotkanie , by nie pojawiło się ,to dziwne urządzenie ,jakim jest fotobudka, która bez dwóch zdań , zdradza wielką wyobraźnię i pozwala robić różne ciekawe zdjęcia . Kolejna atrakcja –to wystawa zdjęć i prezentacja prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne . Oto , jak bawili się uczestnicy ŚR-R, jak dzielnie pozowali i jakie piękne dzieła wykonali na podsumowanie imprezy .

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz