GALERIA 2024

MAJ

W miesiącu maj wszystko budzi się do życia. Pogoda nas rozpieszcza więc i my mamy więcej siły i lepsze humory do aktywnego działania.

9 maja odbyła się w naszej placówce bardzo ważna uroczystość. Gościliśmy bardzo dużo gości, spędzaliśmy czas wspólnie z naszymi rodzicami. Tego dnia obchodziliśmy Jubileusz 30-lecia placówki oraz Dni Godności. Zaczęliśmy od Mszy Świętej w kościele. Wspólnie maszerowaliśmy ulicami Działdowa do ośrodka. Tam obejrzeliśmy krótką część artystyczną w której udział brał nasz kolega Marcin oraz Pani Alicja. Aktorzy, bo tak było można nas nazwać, zabrali nas w podróż. Wehikuł czasu przeniósł nas do roku w którym to wszystko się zaczęło. Poznaliśmy bliżej każdą podjednostkę, która mieści się w naszym Stowarzyszeniu, ich misję, charakterystykę pracy. Dziękowaliśmy wszystkim przybyłym za wsparcie, pomoc, za to że są dziś z nami. Były przepyszne torty, hamburgery, ciasta i inne smakołyki. To wydarzenie to nasza wspólna praca a Świetlica R-R miała nie lada zadanie. Byliśmy odpowiedzialni za gwiazdę wydarzenia i wiecie kogo udało nam się zaprosić? Śpiewają takie hity jak „ Petarda”, „Dołeczki”. Zespół Dejw. Pan Dawid zaśpiewał dla nas, robił z nami zdjęcia, jednym słowem był tego dnia dla nas na wyłączność.

Oczywiście po przyjemnościach przyszedł czas na pracę. Nie zwalnialiśmy tempa. Usprawnianie motoryki, ćwiczenia z naszą Panią Michaliną. Co dzień pracowaliśmy jak małe pszczółki. Wykonaliśmy pracę na Dzień Matki, kupiliśmy kwiatki aby nasze mamusie czuły się wyjątkowe.

W ramach treningu umiejętności społecznych wybraliśmy się do restauracji pod złotymi łukami, czyli do MC Donalds i chcemy więcej takich zajęć.

Przed nami czerwiec, trochę więcej luzu bo już zaraz nasza Aga co dzień będzie śpiewać piosenkę, która wszyscy lubią i znają. „Wakacjeeee… znów będą wakacjeee”.


KWIECIEŃ

Miesiąc kwiecień jest miesiącem szerzenia świadomości na temat autyzmu. W naszej placówce również sporo się działo. Pierwszą inicjatywą było podświetlenie i ozdobienie naszego budynku. Braliśmy udział w spacerze. Odbyły się także niebieskie igrzyska.

Po dniach pełnych pracy, ćwiczeń postanowiliśmy zrobić sobie dzień w spa. Nasze Panie nakładały nam maseczki nawilżające, kobieca część naszej załogi miała malowane paznokcie.


MARZEC 2024

W marcu jak w garncu, pogoda zmienna ale nam to nie przeszkadza. Pierwsze zajęcia terenowe zaliczone ;)

Na początku miesiąca obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Była kawa, ciasto. Takie imprezy my lubimy.

21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Aby pokazać solidarność założyliśmy kolorowe skarpetki. Takie nietypowe święta są dla nas ważne, bardzo chcemy aby społeczność wiedziała, że wśród nas są osoby potrzebujące wsparcia, akceptacji i zrozumienia.

Koniec miesiąca był czasem zadumy, przemyśleń. Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy zawsze są dla nas bardzo ważne. Dziękujemy również uczestnikom oraz terapeutom i Panu Kierownikowi WTZ za zaproszenie na świąteczne śniadanie.


LUTY 2024

W tym miesiącu postawiliśmy na relaks i przyjemności. Świętowaliśmy tłusty czwartek, dzień w którym kalorie się nie liczą ;) mieliśmy specjalne opaski z tej okazji, które sami zrobiliśmy z pomocą naszych Pań.

Najbardziej nam się podobało robienie masek karnowałowych. Musicie przyznać, że wyszły nam przepiękne.

W kolejnych dniach postawiliśmy na domowe, nasze własne kino. Wybieraliśmy bajki, które chcieliśmy obejrzeć, przy czym również się relaksowaliśmy ;)

Ważnym wydarzeniem była, organizowana przez nas, kawiarenka. Z pomocą w przygotowaniu dań przyszły nasze niezawodne Panie. Serwowaliśmy pizzerinki, rurki z kremem, kawę na zimno oraz zimową herbatkę. Odwiedziło nas bardzo dużo osób a nasz talent był cały czas chwalony ;)


STYCZEŃ 2024

Nowy rok, nowe plany, nowe perspektywy. Z takim podejściem zaczęliśmy nowy rok terapeutyczny 2024. Styczeń okazał się miesiącem wspomnień minionego roku, rozważań co można zmienić, poprawić czy też wprowadzić u nas na Sali.

Zajęcia z integracji sensorycznej uwielbiamy, nasze zmysły pracują wtedy na jak największych obrotach.

Nasza Pani Marta ma nowego pupila, którego mieliśmy okazję poznać. Kochamy zwierzęta i uwielbiamy z nimi wspólną zabawę.

Pewnego dnia mieliśmy warsztat kulinarny i zrobiliśmy dla wszystkich obiad. Był przepyszny. Koniecznie musimy organizować więcej takich zajęć;)

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz